„Vabandame, et 28. oktoobril Alexela kontserdimajas toimuma pidanud heategevuskontsert „Tiigri tee“ tuleb ära jätta, kuna piletimüük jäi kahjuks alla mõistliku piiri, “ ütles korraldaja, Tallinna loomaaia sõprade seltsi juhatuse liige Veronika Padar. Piletid ostab tagasi Piletilevi.

„Võib-olla polnud valitud aeg, vahetult pärast koolivaheaja lõppu kõige sobivam,“ nendib Padar. „Tahan südamest tänada kõiki lauljaid, kes olid nõus tasuta esinema ja sellega toetama loomaaeda tiigritele uue kodu Tiigrioru rajamist. Suur aitäh, Ivo Linna, Heidy Tamme, Alen Veziko, Karl Madis, Sissi, Artjom Savitski, Uku Suviste, Ott Lepland, Hanna-Liina Võsa, Kaire Vilgats ja Luisa Rõivas. Samuti tänan muusikuid Siim Aimlat ja Estonian Dream Big Bandi, õhtu juhte Saara Kadakut ja Jan Uuspõldu ja lavastajat Ain Mäeotsa.“

Padar tõi plusspoolel välja, et tänu ürituse laialdasele reklaamimisele teles, raadios, trüki- ja sotsiaalmeedias on üldsus nüüd paremini informeeritud sellest, et erinevate kampaaniatega kogutakse raha Tallinna loomaaeda kaasaegse Tiigrioru ehitamiseks. Praegu Tšehhi loomaaias olev tiiger Pootsman saab tulla tagasi alles pärast uue kodu valmimist. Kampaania jätkub ning endiselt saab Tiigrioru projekti toetada annetusnumbritele helistades või korjanduskastide kaudu.

"Meil kõigil on väga kurb, aga mis teha, ju siis nii pidi seekord minema," kommenteerib Padar ja kinnitab, et Pootsmani oodatakse sellest hoolimata Tallinnasse väga tagasi ning töö Tiigrioru valmimise nimel jätkub. "Üritusi ja teavitustööd teeme me kindlasti edasi, see ei olnud viimane üritus. Ja uue kontserdi plaane oleme ka juba mõelnud, aga kui, siis on seda oodata alles kevadel," lisab Padar.

Tiigrioru projektiga tegeleb hetkel Linnavaraamet ja projekteerija on samuti leitud, nii et asjad liiguvad postiivses suunas. Seda, millal Tiigrioru ehitamiseks päriselt läheb, ei osanud Padar täpselt veel öelda, kuid loodab, et juba kahe aasta pärast on projekt lõpetatud ja tiiger saab koju tagasi pöörduda.