Kes tervitavad meid hommikul esimesena, kui silmad lahti teeme? Kes ootavad meid pikisilmi töölt koju ja on sellel hetkel, kui sa töölt tuled, kõige õnnelikumad sind nähes? Need on meie vahvad neljajalgsed, kes teeksid meie nimel kõike ja meie nende nimel samuti.

Siin on põhjused, miks oma neljajalgsetele sõpradele nii täna kui teistel päevadel tänulik olla.

1. Koerad annavad meile motivatsiooni rohkem liikuda
Enamikule koertest meeldib palju joosta ja mängida ning tänu sellele, liigutame ka meie ennast rohkem, kui me seda ehk muidu teeksime. Kindlasti on ka inimesi, kes ilma koerteta palju aega vabas õhus veedavad, kuid koerad on erilised tegelased, kellega koos elades ei möödu peaaegu ükski õhtu lihtsalt kodus istudes isegi ka siis, kui väljas sajab paduvihma.

2. Elades koertega ei pea me enam kunagi üksi sööma
Kellele meeldiks üksinda süüa? Koeraga elades seda muret küll tundma ei pea! Koerad istuvad truult sinu kõrval seni, kuni sa teed oma viimased ampsud lootes, et ehk pudiseb midagi ka neile... Lisaks on koerad head „nõudepesumasinad“, kes aitavad kõik taldrikud vajadusel läikima lüüa! (soovitame siiski peale koerte nõudepesu teenust kasutades oma nõud ise üle pesta).

3. Koerad ei kritiseeri meid
Sulle meeldib üksinda kodus laulda, aga sa ei pea viisi? Kukkusid õues libedaga koeraga jalutades maha ja loodad, et keegi ei näinud? Koerad ei naera sinu üle ega ütle, et ära laula, ma ei jõua seda enam kuulata! Paljud kindlasti aitavad hoopis kaasa laulda... Lisaks on koertel kama kaks, mis sul parasjagu seljas on, peaasi, et oleksid temaga koos ja teeksite midagi lõbusat. Lisaks on võimalik koertele kõik oma suurimad saladused rääkida ilma, et peaksid kartma, et need kellegi teise kõrvu jõuavad.

4. Koerad on alati kõigeks valmis
Mõtled jooksma minna? Koerad tahavad ka! Mõtled, et teeks ühe matka metsas? Koerad tahavad ka? Mõtled, et läheks ujuma? Kelgutama? Koerad tahavad ka! Kui sinu sõbrad võivad sulle ära öelda, siis sinu koer ei ütle sulle kunagi ei.

5. Koerad armastavad Sind tingimusteta
Iga inimene ei tea, kuidas on võimalik koeri nii palju armastada, aga iga koer teab, kuidas ja kui palju on võimalik inimesi armastada. Koertel ei teki kunagi tunnet, et nad jätaks su maha ja leiaks endale parema kodu. Kui me neid armastame, armastavad nad meid vastu ja meil on sõbrad nii kauaks, kuni nad elavad!

Inglise keeles on ütlus: „Kui võtad endale koera, ei ole sinu kodu enam kunagi perfektselt korras ja puhas, aga sul on rohkem armastust, kui sa eales oleks võinud unistada!“

Allikas: koeratoit.ee