Varjupaikade MTÜ jagab sotsiaalmeedias vahejuhtumit, kus jahimees märkas tee ääres jooksvat koera, kes oli välimuselt laika mis laika. Loomulikult hakkas mees muretsema, sest võib ju juhtuda, et jahi käigus läheb koer kaduma. Ilma probleemideta ronis koer kohe mehe autosse ja oli selge, et see on tema jaoks tavapärane liikumisviis.

Tee viis esialgu Tõrva veterinaarkliinikusse kiipi kontrollima. Kahjuks koeral kiipi ei olnud ja koera staatus oli jätkuvalt incognito. Küll kuulutati ja jagati infot, kuid ka pärast seda valitses täielik vaikus. Nii tuligi koer Valga loomade varjupaiga hoole alla anda. Seal sai tema nimeks Koks oma süsi-silmade pärast.

Varjupaigas leiti, et ega Koks ikka päris õige jahimees ei ole. Laikalaadne koer on tohutult sõbralik ja pigem meeldib talle toas inimeste juures pikutada kui õues olla. Varjupaiga töötajad soovivad Koksile uue kodu otsida, sest selline ponks poiss, ei peaks varjupaigas elama.

Sõbralik Koks ei leia peremeest

Enne uude koju minekut tuleb Koksil läbida põhjalik protseduuride jada: kiibistamine, vaktsineerimised, parasiiditõrjed ja kastreerimisoperatsioon. Selline korralik tehnoülevaatus maksab 190 eurot. Kui kõik korras, ei ole enam ühtegi takistust Koksi uue kodu teel ning kuna omanik ei ole välja ilmunud, võib seda kodu talle pakkuda.

Koksile saab abi pakkuda Ma armastan aidata annetuskeskkonnas: https://loom.ly/Ypbd33g