"Me tulime loodusmuuseumi liitreaalsuse rakendusega välja umbes aasta tagasi ja seadsime endale juba siis eesmärgiks seda pidevas arengus hoida," ütleb liitreaalsuse projektijuht Sander Olo. "Kui tehnilisi uuendusi on selle aasta jooksul olnud mitmeid, siis nüüd oleme valmis saanud ka ühe suurema sisu puudutava muudatuse, tänu millele saab iga äpi kasutaja lisaks erinevate elukate ja taimede vaatamisele ka nende lugusid kuulata," räägib Olo.

Uuendusena avanevad koos animatsioonidega rakenduses nüüd ka audioklipid ning kõigil on võimalus kuulata umbes 3 minuti pikkuseid meeleolukaid salvestusi. Heliklippidele on hääle andnud näitleja Mikk Jürjens. Audiolugudes kuuleb mh näiteks seda, milles on mutt parem kui gorilla ja kaelkirjak, mis aparaat asub linnutäi suus ning kas meriliilia on maailma kiireim taim.

"Muuseumis äppi kasutades saime aru, et lisaks ägedale visuaalile tahavad külastajad kuulda ka seda, mida ja miks nad näevad ning mis teeb just need välja valitud taimed ja loomad eriliseks," räägib Sander Olo. "Aga kuna praegu ei ole meil endil võimalik kõike seda muuseumis seletada, otsustasime seda ülesannet panna täitma rakenduse enda," seletab ta ja kutsub kõiki liitreaalsust avastama: "Laadige rakendus alla ning asuge vaatama ja kuulama!"

Juhendi, kuidas rakenduse abil loodust avastada ka praegustes kodustes tingimustes, leiab loodusmuuseumi kodulehelt. Rakendus on Google Play ja App Store äpipoodidest tasuta allalaetav ning igaüks saab seda kasutada oma isiklikus nutitelefonis või tahvelarvutis.

Rakenduse audioklippide tekstid kirjutas Aivo Averin, abiks olid Villu Soon, Aveliina Helm, Urmas Tartes, Mart Meriste, Kristiina Raudsepp ja Eesti Loodusmuuseumi spetsialistid. Tekstid luges sisse Mikk Jürjens, helid toimetas Ekke Västrik.

Rakendus "Loodusmuuseum AR" ja selle sisu on valminud koostöös MobiLabi ja BOP Animationiga, kogu äpis kuvatav on partneritega üheskoos loodud ning põhineb loodusmuuseumi kogudel.