Loomapäästegrupi asutaja Heiki Valner tunnistas, et selle koera lugu tõi tallegi korduvalt pisarad silma.
"See on nii traagiline ja karm lugu, mis ei vaja ühtki emotsiooni tõstvat lauset. Piisab kui vaadata Olegi, kes napilt Laagna teel toimunud massimõrva meenutavast liiklusõnnetusest eluga pääses," nentis ta. "Oleg ei mäleta midagi sündmustest. Täna teab ta vaid seda, et tema naine lamab intensiivravi osakonnas ja koer Arinale murtud selgroo tõttu väga suuri lootusi ei anta. Oleg istub ja vaatab ainiti ühte kohta. Rääkida tuleb ettevaatlikult, sest suvalise lause peale hakkab mees lihtsalt nutma. See kõik on inimlik, arusaadav ning tema nahas ei sooviks meist keegi olla."

Arina

Loomapäästegrupp soovib koos heade inimeste abiga Arina operatsioonikulud enda kanda võtta ning selgroomurruga koerale siiski võimaluse anda. "Ma ei hakka tegema petukaupa, vaid kuulutan annetuste kogumise välja pärast Eriveti loomakliinikus toimunud põhjalikku tervise kontrolli. Loomaarst dr. Ranno Viitma vaatas ja kompas Arina läbi ülima põhjalikkusega," kinnitas Valner. Veterinaari sõnul on koera võimalused viletsamad kui tavaliste diskiprobleemidega patsientide puhul, kuid steriilse luutsemendiga toestades oleks võimalik teda aidata.

Valneril õnnestus luutsement hankida firmast, mis otsustas tagasihoidlikkuses oma nime mitte avalikustada. Operatsioon parasjagu käib ja arvestades keerukust, võttis Eriveti kliiniku kollektiiv selle teostamiseks kuhjaga aega. "Riskida ei soovita, kuigi risk on kogu protsessi juba algusest peale sisse kirjutatud," lausus Valner "Ka paranemisvõimalus viis kuni kümme protsenti on minu jaoks rohkem kui piisav!"

Heatahtlikel inimestel, kes soovivad Arinat ja tema perekonda abistada, palutakse teha jõukohane annetus:
Loomapäästegrupp MTÜ
EE437700771003183318
Arina ravikulud

Arinat saab toetada ka annetustelefonidele helistades:
900 1313 (5.-)
900 1414 (10.-)

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid