Haigusest ei ole pääsenud ka Euroopa suurim mingikasvataja Taani, kus praeguseks on viirus leitud kolmest karusloomafarmist.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni kinnitusel on põhjust arvata, et viirus on levinud minkidelt ka mitmetele talitajatele, kes seda omakorda teiste inimeste seas edasi levitavad. Näiteks Hispaanias leiti ühe mingifarmi 14-st töötajast seitsmel koroonaviiruse nakkus.

Eksperdid ütlevad, et kui viirus kinnitab kanda loomade populatsioonis, ei pruugi me sellest kunagi lahti saada. Loomadest saavad haiguse “reservuaarid”, mis võib tekitada uue koroonaviiruse laine isegi juhul, kui oleme suutnud inimeste seast viiruse välja juurida.

Eestis kasvatatavatest karusloomadest on aegade jooksul olnud arvukaim just minkide populatsioon. Kuigi hetkel nahkade madala hinna tõttu siin minke ei kasvatata, on meil mitu farmi, kes on valmis neid turuolukorra paranemisel kohe sisse võtma.

Organisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub üles Riigikogu vastu võtma menetluses olevat karusloomafarmide keelustamise eelnõu, et vältida koroonaviiruse levikut Eesti karusloomafarmides.