„Kalamaja Žorik oli tabamatu ja suutis inimest üle kavaldada ning vältis varjupaika sattumist üle kümne aasta, mis on saavutus omaette. Kohalikud inimesed hoolitsesid hulkurkoera eest ning täna on juba väga raske aru saada, mis on selle elava legendi staatusesse tõusnud koeraga päriselt juhtunud ja mis muinaslugu", ütles idee autor ja kampaania algataja Heiki Valner, kes lisas, et Žorik on tänaseks kinni püütud ning elab LPG hoiukodus, kus talle tagatakse elu lõpuni parim ravi ja ninaesine.

LPG juhatuse esimehe Erko Elmiku sõnul pakkus Põhja-Tallinna linnaosavalitsus mälestusmärgi asupaigaks Kalamaja pargi sissekäiku Tööstuse tänaval ja ka samal tänaval asuv „Arsenali" keskus, kus Žorik viimastel aastatel põhiosa oma ajast veetis, on valmis skulptuuri enda maale paigutama.

Žoriku monumendi kavand

„Uurisime eelnevalt inimeste meelsust koerale pühendatud mälestusmärgi suhtes ja eelkõige Kalamaja elanikud reageerisid sellele mõttele tohutult positiivselt", lausus LPG juhatuse liige Tanel Veskimäe ning avaldas lootust, et kui loomasõprade soov on jätkuvalt sama kindel ja projekti ka reaalselt toetatakse, siis saab Žoriku kuju püsti veel selle aastanumbri sees.

Skulptuuri maksumuseks on sõltuvalt kasutatavatest materjalidest kuni 14 tuhat eurot, millele lisandub maapinna ettevalmistus ja transport. Töö teostajatena on sõelale on jäänud kaks ettevõtjat. Oma valiku nii mälestusmärgi kui asukoha kohta saavad loomasõbrad teha kuni 16.augusti südaööni LPG Facebooki lehel: https://www.facebook.com/animalrescuegang

Osale ajaloos ja toeta Eesti esimest konkreetsele koerale pühendatud mälestusmärgi loomist. Rahalised annetused mälestusmärgi valmistamiseks palume kanda:

Loomapäästegrupp MTÜEE437700771003183318Selgitus: „Zoriku mälestusmärk"

Mälestusmärgi valmimist saad toetada ka LPG annetustelefonidele helistades:

9001313 (5.- eurot) ja 9001414 (10 eurot)