Sissepääsupilet kõigile sünnipäevalistele on poole hinnaga, eelkooliealised pääsevad loomaaeda tasuta. Troopikamajad, paksunahaliste maja ja laste loomaaia laut on sünnipäeval suletud. Loomaaia kohvikud on avatud tavapärastel aegadel

Kassad on avatud kuni kella 18-ni ja loomaaed kuni kella 20-ni.

Sünnipäevapeo kava:

9-20

Looduskooli avatud uksed Keskkonnahariduskeskuses (Ehitajate tee 150).Veskimetsa avastamine iseseisvalt raamatu abil„Väike huviraamat peredele Veskimetsas ja mujal". Raamat on müügil loomaaia meenepoes ja põhjavärava kassas.näitus„Elurikas Emajõgi"(Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed) Keskkonnahariduskeskuse fuajees, väljapanek"Eakad loomad loomaaias"looduskooli koridoris ,„Loomaaiandus ja Tallinna loomaaed" vanades karupuurides.

10-16 Loomaaia avastuspunkt Keskkonnahariduskeskuse juures

12-18 Loomaaia avastuspunktid territooriumil

10-18 Koostööpartnerite info ja tegevused

Põllumajandusamettutvustab taimetervise aastat. Maksu- ja Tolliameträägib sellest, kuidas tolliinspektorid oma igapäevatööd teevad, milliseid abivahendeid nad kasutavad ning milliseid keelatud kaupu ei tohi just eelkõige looduse hoidmise pärast reisilt kaasa tuua ja miks. Päästeamet tutvustab ohutut käitumist tule- ja veeõnnetuste ning teiste hädaolukordade puhul. Tartu Ülikooli Kliinikumi LastefondjaTallinna Lastehaigla Toetusfondräägivad oma igapäevatööst ning ootavad kaasa lööma mängudes ja joonistamises. Eesti Jahimeeste Selts tutvustab Eesti metsloomi ja nende tegutsemise jälgi.Tikkurila AStelgis saab joonistada, maalida ning meisterdada.

10-19 on avatud Laste loomaaed

20:30-22:30 Nahkhiireõhtu ja retked koostöös Eestimaa looduse Fondiga (retki juhendavad zooloogid Rauno ja Oliver Kalda). Osalemine eelregistreerimisega.

Külastaja meelespea;

Loomaaias ei ole lubatud täiskasvanutel ega üle 115cm pikkustel lastel sõita jalgratta, tõukeratta, jooksuratta, rula, tasakaaluliikuri ja teiste sarnaste sõiduvahenditega. Võimaluse korral jäta need koju kui loomaaeda tuled. Mõlema sissepääsu juures saab rattad loomaaias viibimise ajaks rattaparklasse hoiule jätta.