Talve jooksul on linde vaja loendada kolmel perioodil enda valitud piirkonnas ja rajal. Esimene loendusperiood on 16.–29. novembrini 2020, teine periood 25. detsembrist 2020 kuni 7. jaanuarini 2021 ning kolmas periood 15.–28. veebruarini 2021.

Vaatleja peab tundma talilinde hääle ja välimuse järgi. Loenduseks tuleb valida umbes 10 km pikkune rada, mis võib kulgeda läbi erinevate maastike. Loendust tuleks teha hea ilmaga ja valgel ajal. Üles tuleb märkida kõik nähtud ja kuuldud linnud, andmed sisestada vaatlusankeeti ja saata ankeet talilinnuloenduse koordinaatorile Jaanus Eltsile (jaanus.elts@eoy.ee). Andmed tuleb esitada pärast iga loenduskorda või kõik koos hiljemalt märtsi lõpuks 2021. aastal.

Kuna loenduste eesmärk on jälgida talilindude levikut ja arvukust pikema aja jooksul, siis on oluline järgida etteantud metoodikat ja teha vaatlusi vastutustundlikult.

Uutel huvilistel palutakse enne loenduse tegemist ühendust võtta koordinaatori Jaanus Eltsiga, et täpsustada raja asukohta ja saada täpsemaid juhiseid.

Juhiste ja ankdeediga saab tutvuda siin: https://www.eoy.ee/ET/13/14/maismaa-talilinnuloendus/