Eile kell 12.02 teatati, et Põltsamaal Tuleviku tänava piirkonnas Meeritsa veehoidlas on jääs surnud rebane. Kardeti, et see pakub huvi lastele, kes õhukesel jääl ennast ohtu võivad panna. Päästjad tõid rebase 15-meetri kauguselt kaldast ära ja andsid üle kohaliku jahiseltsi esindajale. Ilmselt oli rebane üle jää veehoidlat ületades sellest läbi vajunud ja kinni külmunud.

Poolteist tundi hiljem avastasid nööripäästeõppusele suundunud Tõrva päästjad Hummuli alevikus Veski tänava piirkonnas vanast tuletõrje veevõtukoha kaevust sinna kukkunud kolm mullikat. Ligi viie meetri sügavusele kukkunud loomad olid imekombel terveks jäänud. Õppusest reaalseks päästesündmuseks kujunenud ligi pooleteise tunnise operatsiooni käigus tõsteti mullikad august välja.

Mullikate päästeaktsioon

Suur abi oli lähedal asuva farmi teleskooplaadurist, mille hargi külge tõsteplokid kinnitati. Õnnelikul kombel leitud ja päästetud mullikad osutusid samuti farmi omadeks. Enne tõstmist rahustasid professionaalselt tegutsenud ja igakülgselt päästjaid aidanud farmitöötajad loomad uimastussüstiga.

Mullikate päästeaktsioon
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid