-Mähkmed võib minna tarvis nii kutsika treenimisel kui ka vanade koerte puhul

- Mähkmetest on abi operatsioonist taastumisel või haiguse korral

- Emaste koertega tasub mähkmete kasutamist kaaluda innaajal

- Mähe pole ainult mugavuslahendus vaid ka koera enda heaolu huvides

Nagu inimestele on ka koertele saadaval mähkmed ning nendest võib olla palju abi. Sarnaselt inimestega on ka koerte puhul mähkmed eeskätt abiks kutsikaeas, haiguse või raske vigastuse korral, operatsioonijärgselt ning ka kõrgemas eas, kus loomake ei suuda oma keha enam ise piisavalt kontrollida.

Mähkme eesmärk on ju selge - vältida väljaheiteid ebasobival ajal ja kohas. Seetõttu on mähe üks võimalus kutsika kasvatamisel ajal, mil loom pole veel täielikult õppinud oma keha kontrollima ning õues häda tegema. Nii saab hoida elamise puhtana ning vältida sisustuse ja vaipade rikkumist.

Hädapidamatus võib tekkida nii vanusest kui ka terviseprobleemidest

„Tihti vajavad mähkmeid vanemas eas koerad, kes ei suuda oma hädasid enam kontrollida. Lisaks kõrgele vanusele võib hädapidamatust põhjustada ka ajutine või krooniline haigus ning kasvõi liigne erutus," selgitab Ksenia German, kelle sõnul on ka üsna tavaline, et koerad ei suuda oma häda kontrollida näiteks operatsioonijärgselt. „Mähkmete kasutamine on hea võimalus hoida oma elamise puhtana, aga tegelikult on see ka koerale kasulik. Koerad on targad loomad ning tunnevad end sageli süüdi ja on stressis kui häda peaks tuppa juhtuma, isegi kui see on näiteks tervislikel põhjustel - loom ju ei tea vahet teha," on Ksenia Germani sõnul teatud olukorras mähkmete kasutamine lisaks omaniku mugavusele ka looma enda heaolu huvides.

Mõningatel juhtudel tekib koertel komme hakata kodus territooriumi märgistama ning seda võib juhtuda nii emaste kui isaste koerte puhul. Selline harjumus tuleb muidugi välja treenida, aga kuniks koer õpib, võib tagajärgede vältimisel olla mähe abiks. „Ühtlasi tasub mähkmeid kindlasti kasutada emaste koerte innaajal, sest nii võib olla kindel, et koer ei jäta vereplekke su koju ega autosse," ütleb Ksenia German.

Kuidas valida oma koerale kõige õigem mähe?

Emastele ja isastele koertele loodud erinevad mähkmed, mis arvestavad nende füsioloogiliste eripärasega: emaste koerte mähkmed on sisuliselt nagu aluspesu, mille kinnitused on külgedel, kuid isaste koerte mähkmed katavad ka kõhtu ning kinnituvad seljal. Lisaks on saadaval nii ühekordsed kui ka korduvkasutatavad mähkmed. „Ühekordseid mähkmeid saab kasutada vaid ühe korra ning neid tuleb koeral vahetada vähemalt kaks korda päevas - sõltuvalt vajadusest. Korduvkasutatavaid mähkmeid saab pesta ning nõnda isegi sadu korda uuesti kasutada," selgitab Ksenia German rõhutades, et korduvmähkmete eluiga sõltub eeskätt sellest, et neid pestaks vastavalt tootel antud juhendile!

Seega võib öelda, et koeramähkmete valik on lai KIKA jaekaubanduse juhi sõnul peaks iga loomaomanik leidma endale sobivaima lahenduse - ühekordsed mähkmed on kindlasti mugavamad, kuid korduvkasutatavate mähkmetega tekib seevastu vähem prügi. „Tänapäevased koeramähkmed on väga hingavad, hea imavusega ning loomale mugavad kanda. Kõige olulisem ongi meeles pidada, et tuleb valida õiges suuruses mähe ning neid piisavalt vahetada," lisab Ksenia German.

On tavapärane, et koer tunneb end esialgu mähkmes ebamugavalt ning loomale tuleb anda aega sellega harjumiseks. Nagu koera treenimisega ikka, on ka siin abiks motiveerimine ja premeerimine: näiteks pärast mähkme panemist, paku koerale maiustust ning mängi taga pisut, et ta tähelepanu mujale viia. „Maiustuste puhul soovitame alati eeskätt tervislikke ja allergiavabu tooteid - see on veel eriti oluline kui koera hädapidamatust peaks põhjustama mõni terviseprobleem!" rõhutab Ksenia German.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid