Katrin Kivi Metsloomade Taastuskeskusest kirjutab sotsiaalmeedias: "Olin just parkinud auto Väike-Järve Ärimaja parklasse ninaga Pärnu maantee poole, kui märkasin madallennul tulevat üksikut kühmnokk-luike, kes suundus teed ületavate elektrliinide poole. Hetk hiljem lendas lind liinidesse ning kukkus sõiduteele. Jooksin sõidutee suunas jõudmaks linnuni, kes lamas kõhuli sõiduteel ning üritas püsti tõusta."

Auto all hukkunud luik

Liiklus oli tol hetkel hõre, kiirusepiirang antud teelõigul 50 kilomeetrit tunnis. Suur, valge lind autoteel ei saanud kuidagi autojuhtidel märkamata jääda. "Ometigi ei jäänud mitte ükski auto seisma, kasvõi sellekski, et takistada tagantulevaid sõidukeid. Moment enne, kui oleksin linnuni jõudnud, sõitis väike sinine sõiduauto luigele otsa, lind jäi auto esiotsa alla kinni ning lohises autoga kaasa," kirjeldab naine. "Autojuht ei teinud märkamagi ning sõitis samas tempos edasi. Leidsin luige 500 meetrit eemalt keset teed, täpselt niipalju maad oli auto teda lohistanud. Linnule otsa sõitnud autojuht ei olnud ka seal pidanud vajalikuks seisma jääda. Viimase hingetõmbe tegi kaunis valge lind minu süles, kui kandsin teda enda autosse."

Loomasõbrad otsivad sündmuse pealtnägijaid. Info on oodatud meiliaadressil info@metsloomakeskus.ee või telefonil 58130333.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid