Pesaleidjal on Loksal üks tore hoiukodu, mis on aastate jooksul tänavatelt ära aidanud üle 50 kassi ja neile kõigile kodud leidnud. Kui oktoobris viimane hoiukodu iludus koju suundus, tundus, et perenaine saab lõpuks puhata ning ei pea muretsema oma lemmikute heaolu pärast, kui tervis peaks alla vanduma. Juba siis kõndis Loksa aiamaal üks ilus lapiteki moodi triibuline suur isane kass. Perenaine uuris veidi ning selgus, et tegu on kassiga, keda lubati akna kaudu õue ning kes ühel hetkel polnud enam koju oodatud, sest võeti koer. Nimelt kastreerimata isased kassid võivad ette võtta pikki ja kurnavaid rännakuid, mille järel on nad kuude kaupa kadunud.

Kassike ristiti Chipiks, tema eest hakati hoolitsema ning käima toitmas. Tänutäheks püüdis Chip aiamaal hiiri ning tõi neid ühele kivile perenaisele näitamiseks. Oktoobris hakkas külmaks minema ja perenaine otsustas, et ta ei saa lasta poisil õues konutada - on aeg kass tuppa tuua ning kastreerida. Nüüd, kus esialgsed protseduurid on tehtud, tuleb sõbralikule Chipile leida uus armastav kodu.

Loomaarst hindas kiisu ligikaudu 5-aastaseks. Chip sobib teiste loomadega, sest ka vanas kodus oli olnud teine kass. Oma laitmatu jahimeheinstinktiga saaks temast ideaalne koduhoidja, kes näriliste arvu kontrolli all hoiab. Kuna Chip pole õueelule võõras ning püsib oma territooriumil, siis sobiks ta ka õues käivaks kodukassiks, näiteks maale talusse.

Chip on kastreeritud ning saanud parasiitide vastase tõrje. Kui sa soovid Chipist rohkem teada, talle külla minna või oma kodu uksed avada kas päriskodu või hoiukoduna, siis palun täida Pesaleidja loomasoovija küsimustik ning tema vabatahtlik võtab Sinuga ühendust!