Oh seda üllatust, kui veidi aja pärast olid rotid paljunenud ning sealt see lumepall veerema läks. Tuli välja, et rotid ei olnud siiski ühest soost, vaid tegu oli emase ja isase isendiga.

Noored kogenematud loomaomanikud püüdsid anda endast parima poegade hooldamisel, kuid üsna pea olid taas rottidel pojad ning asi hakkas juba käest kiskuma. Õnneks märkas olukorda linna sotsiaaltöötaja, kes võttis ühendust Tallinna keskkonna-ja kommunaalameti hooldusosakonna peaspetsialistiga, kes omakorda pöördus Varjupaikade MTÜ poole.

Rotid on terved, mõni peab ainult veidi kaalu koguma. Mitmel loomal on tekkinud ilmselt suguluspaaritusest silmade väärareng, mille oleks saanud ära hoida, kui ostetud loomad oleks olnud ühest soost, nagu loomapoes väideti, kuid see ei mõjuta nende elukvaliteeti. Kuna niivõrd pisikestel loomadel ei ole algajana kerge sugudel vahet teha (eriti noortel loomadel), siis on arusaadav, miks see olukord niivõrd lihtsasti eskaleerus.

Õnneks olid omanikud nõus rottidest loobuma, tegime neile juba parasiiditõrje ning suuremad rotid said endale XS suuruses kiibi.

Kõik rotid on sotsiaalsed ja sõbralikud, loodetavasti õige pea saab hakata neid kodudesse saatma. MTÜ ootab soovijatelt loomavõtja sooviavaldusi https://varjupaik.ee/loomad/loomad-varjupaigas, samuti saab teha annetusi loomade päästmiseks.

Kui oled sattunud hätta ja ei saa enam oma lemmikute eest hoolitseda, siis ära lase asjadel minna üle käte. Palun võta varjupaigaga ühendust, et leida koos lahendus.

Allikas: Varjupaikade MTÜ