Hoiukodu vajavad enamasti kassipesakonnad ja mittesotsiaalsed kassid. Hoiukodu on abiks kassidele, keda ei saa mingil põhjusel veel päriskoju loovutada. See on kassi jaoks justkui vaheetapp tänavalt tuleku ja päriskoju mineku vahel.

Põhjuseid, miks kass ei saa varjupaigast otse päriskoju minna, on mitmeid. Kõige levinumad hoiukodu otsijad on siiski kassipojad ja sotsialiseerimata kassid. Kui kassipojahooaeg kevadel pihta hakkab, siis satub paraku varjupaikadesse üsna tihti mõnepäevaseid pesakondi, kellel ei ole ema. Need õnnetukesed saadamegi võimalusel hoiukodusse, kus neid lutiga toidetakse ning nende eest muul moel hoolt kantakse. Kui kassipojad on kosunud, kasvanud ja iseseisvunud, siis on juba mõnekuuselt võimalik nad otse hoiukodust päriskoju saata. Aeg-ajalt otsime hoiukodusid ka pesakondadele, kellel ema olemas. Seda seetõttu, et hoiukodu keskkond on nii emale kui ka poegadele stressivabam.

Ka sotsialiseerimata kassidele tuleb hoiukodu vaheetapp väga kasuks. Need kassid on enamasti terved, steriliseeritud/kastreeritud ning vaktsineeritud ja justkui valmis minema uude koju. Tihti ei paista nad oma argliku iseloomu tõttu kassitoas välja ning võivad varjupaigas oma igavest kodu oodata isegi aastaid. Praktika on näidanud, et sellised kassid muutuvad hoiukodus kõigest mõne kuuga sotsiaalseteks ja sõbralikeks lemmikuteks.

Üks selline kass on näiteks Rabarbara, kes elab praegu Mayra juures hoiukodus. Rabarbara on kaunite roheliste silmadega triibik, kes veetis varjupaiga kassitoas pea terve aasta ning jäi seal oma arglikkuse tõttu märkamata. Neli kuud tagasi kolis Rabarbara hoiukodusse. Mayra sõnul on kass lühikese ajaga muutunud väga julgeks ja sotsiaalseks loomaks, kes juba üsna varsti on valmis oma uude koju minema.

"Kui Rabarbara minu juurde hoiukodusse jõudis, kartis ta kõike ja puges peitu. Mõne päeva pärast hakkas ta aga tubades ringi uudistama. Kõigest paari kuuga muutus ta seiklushimuliseks ja vahvaks kassiks, kes armastab inimesega kaisutada. On imeline näha, kuidas armastus ja tähelepanu muudavad kartliku kassi hellaks ja sotsiaalseks lemmikloomaks. Ma soovitan kindlasti ka kõigil teistel varjupaigakassile hoiukodu pakkuda. See on väga tänuväärne kogemus, mis on pannud mind hindama varjupaikade tööd," sõnas Mayra.

Kuidas saad sina varjupaigaloomale hoiukodu pakkuda?

Hoiukoduks hakkamise protsessis on esimene samm Zelosega liitumine. Väga lihtne ja mugav viis liitumiseks on tõmmata endale telefoni Zelose äpp. Kui sul nutitelefoni ei ole, siis on võimalus liituda ka arvutis veebiaadressil varjupaik.zelos.space. Zelosega liitudes täidavad hoiukodu kandidaadid esmalt ankeedi, milles vastavad küsimustele pakutavate tingimuste ja enda loomapidamisalase kogemuse kohta. Lisaks tuleb läbi lugeda ka põhjalik kasside hoiukodu käsiraamat.

Tulevased hoiukodud saavad seejärel ise valida endale jõukohased kategooriad - üksikutest täiskasvanud kassidest kuni terve pesakonnani välja. Kõik hoiukodu vajavad kassid lisame Zelose keskkonda kuulutusena. Kui leidub hoiukodu kandidaadi tingimuste ja võimalustega sobiv kass, siis annab Zelos sellest kandidaadile märku. Seejärel võtame hoiukoduga ühendust ja vajadusel esitame täpsustavaid küsimusi. Kui kõik klapib, siis saab hoiukodu varjupaika kassi(de)le järele minna. On oluline rõhutada, et hoiukoduks hakkamine tuleks põhjalikult läbi kaaluda ja mitte teha seda esimese emotsiooni ajel.

Loomulikult pakume hoiukodule igakülgset abi. Näiteks annab varjupaik kõik vajalikud lemmikloomatarbed ja söögi hoiukodusse kaasa. Kui loom vajab mingil põhjusel ravi, siis ka ravimite ja ülevaatuse eest hoolitsevad varjupaiga veterinaarid.

Huvi hoiukodu vajavate kasside vastu on tõeliselt suur - meie hoiukodude süsteemiga Zeloses liitub iga päev suure südamega inimesi, kes tahavad loomi aidata. Oleme ääretult tänulikud kõigile, kes on valmis hüljatud looma oma hoole alla võtma.

Kui hoiukodu loom on valmis päriskoju minema

Kassile päriskodu leidmisel oleme hoiukodule igati toeks. Hoiukodu pakkuja veedab kassiga iga päev koos aega ja näeb tema iseloomuomadusi ning seda, milliseid arenguid ta on teinud. Seetõttu on hoiukodu üheks ülesandeks saata meile kassi kirjeldus ning ilusad fotod. Niimoodi saame talle meie sotsiaalmeedia kaudu uut kodu otsida. Kui hoiukoduline on uude koju saadetud, on hoiukodul võimalus juba järgmisele kassile ajutist pelgupaika pakkuda.

Varjupaigaloomade aitamine on imelihtne. Seda, kuidas saad sina hakata hoiukoduks, vaata meie kodulehelt aadressil www.varjupaik.ee/toeta/tule-vabatahtlikuks/hakka-hoiukoduks

Zelos - mis see on?

Zelos on tarkvara eesmärgipärastele kogukondadele. Äpp pakub kiirelt tegemist vajavad ülesandeid selleks sobivatele inimestele ja hoiab kogukonna administraatori hästi kursis asjade edasise käiguga.

Lihtne kasutada, lihtne kasutusele võtta - ka tuhandeid inimesi kaasavad projektid saavad äpi enda jaoks sobivaks seadistada paari päevaga ja ilma IT-spetsialisti abita.

Väiksemad kogukonnad saavad oma igapäevased tegevused orkestreeritud täiesti tasuta ja keerulisemat funktsionaalsust nõudvad projektid saavad valida endale sobiva hinnastuspaketi.

Kui sinu kogukonnas hakkab ülesannete kiire laialijagamine ja jooksev kommunikatsioon üle pea kasvama, vaata siia: getzelos.com