Päästetud seltskonnas on kokku 27 koera: 14 täiskasvanut ning 13 kutsikat. Koerad viibivad hetkel Varjupaikade MTÜ varjupaikades ja varjupaigatöötajad tegutsevad hoolega selle nimel, et koerad taastuksid ning saaksid vajaliku ravi.

Päästeoperatsioon sai alguse vihjest, mille edastas üks tähelepanelik loomasõber Eesti loomakaitse seltsile.

Tänu erinevate loomakaitseorganisatsioonide, põllumajandus- ja toiduameti ja politsei koostööle jõuti kohta, kus koeri peeti.

Kendo

Majas, kus loomi peeti, polnud õhku, põrandad olid kaetud väljaheidetega, enamik suurt kasvu koeri olid paari kaupa kinni väikestes puurides ja neil puudus ligipääs joogiveele.

Lisaks peeti koeri pimedas, sest maja aknad olid kinni kaetud. Kogu selle segaduse keskel peitsid end ka pisikesed, ligi ühe kuu vanused kutsikad.

“Loomi päästma minnes oli vaatepilt loomulikult kurb. Kohe sai selgeks, et koertele pole tagatud vajalikku arstiabi – üks koer oli isegi reieluumurruga. Sellises seisundis pidi ta imetama enda ühekuuseid kutsikaid," sõnas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Twisty saabus varjupaika murtud reieluuga ja 1-kuuste kutsikatega

Hiljem ülevaatust tehes selgus, et reieluumurruga loom oli ilma vajalikku ravi saamata olnud arvatavasti umbes kuu aega.

Loomapidajal puudus igasugune ülevaade koerte seisukorrast. Päästetud koerte hulgas oli kaks tiinet koera, kes tõid hiljem varjupaigas ilmale kokku 11 kutsikat.

"Hetkel on varjupaigatöötajatel käed-jalad tööd täis ja loodame väga heade inimeste peale, et saaksime kõikidele koertele tagada vajaliku ravi,” lisas Mõisamaa.

King

Põllumajandus- ja toiduamet tänab kõiki inimesi, kes on andnud PTAle, loomakaitseorganisatsioonidele ja kohalikele omavalitsustele teada hädas olevatest loomadest.

"Tänu erinevate organisatsioonide koostööle on meil õnnestunud loomad päästa väga halbadest oludest ja neile on võimaldatud uus, turvaline ning hooliv kodu,“ rääkis PTA loomade heaolu peaspetsialist Tiina Kukk.

MTÜ alustas annetuskampaaniat ja palub heade inimeste abi, et tasuda koerte ravi ning operatsioonid. Vaata, kuidas saad koeri aidata, kui vajutad SIIA.

Brutus