Korraldajate sõnul peavad lood klaasikilde täis viineritest, lämbuma jäetud kaladest, hooletusse ja nälga jäetud loomadest ning nende peksmisest jääma minevikku. Üritusel võtavad sõna loomaorganisatsioonide ja erakondade esindajad, et pakkuda lahendusi, kuidas taolisi juhtumeid ära hoida ja Eestit loomasõbralikumaks muuta.

Loomuse kommunikatsioonijuhi ja juhatuse liikme Annaliisa Posti sõnul on tegu märgilise kogunemisega, sest üritus toimub Eesti loomaõigusliku liikumise 15. aastapäeval. Nimelt pandi 2006. aasta 18. augustil alus liikumisele Loomade Nimel, mis 2017. aastal ühines loomade eestkoste organisatsiooniga Loomus.

"Nende aastate jooksul oleme loomade heaks saavutanud palju ning näinud, et kõige suuremad võidud sünnivad ühise töö viljana, mistõttu oleme ka nüüd löönud käed oma sõberorganisatsioonidega, et üheskoos loomade vastasele julmusele vastu astuda," selgitas Post. "Usun, et südames oleme kõik loomasõbrad ning see on teema, kus igaüks saab kaasa aidata, märgates abivajavaid loomi, astudes vahele ja näidates, et selline käitumine pole aktsepteeritav."

Eesti loomakaitse seltsile laekub igal aastal mitmed teateid jubedatest vägivallajuhtumitest. "Juba sellel aastal oleme tegelenud mitme eriti julma juhtumiga, näiteks pereisa tapetud kass, ammuga maha lastud koer ja jubedas seisus koerad kutsikavabrikus," kirjeldas Eesti loomakaitse seltsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Agnes Blank. "Loomade julma kohtlemise näiteid on lõputult. Selliseid juhtumeid on endiselt liiga palju. Kindlasti on aeg, et julmad teod lõppeks."

Sotsiaaldemokraadid meeleavalduse kaaskorraldajad on aastaid võidelnud loomade väärkohtlemise vastu, olles näiteks karusloomafarmide keelustamise üks eestvedajaid. Erakonna juures tegutsev venekeelne ühendus on üheks oma põhisuunaks valinud loomade õiguste eest seismise ning lõi eelmisel aastal vastava töögrupi, kuhu kuuluvad ka Jevgeni Ossinovski ja Raimond Kaljulaid.

"Selle üritusega soovime kaasata kogu ühiskonda loomade julma kohtlemise vastasesse võitlusesse. Nõrgemate kaitsmine peab saama meie kõigi ühiseks prioriteediks," rõhutas sotsiaaldemokraatide venekeelse ühenduse president Kirill Klaus.

Korraldajad kutsuvad kõiki osalema ja kaasa haarama teemakohase sõnumiga plakatit, et näidata hoolimist loomade vastu. Üritusele on oodatud ka kõik neljajalgsed (ja miks mitte ka kuue- ja kaheksajalgsed!) sõbrad, kes ei pelga müra, teisi loomi ega rahvarohkeid üritusi.

Üritusel tuleb kinni pidada kõigist kehtivatest piirangutest ja kohale tulla ainult siis, kui tunned end tervena. Üritusele on võimalik kaasa elada ka Facebooki live'i vahendusel Loomuse lehel.