„Iga korjamata jäänud hispaania teetigu võib anda 400 järglast ja seepärast võib kindlasti öelda, et iga talguline annab suure panuse võõrliigi leviku piiramisse. Seekord liitub meiega ka Põhja-Tallinna jalgpalliklubi Volta ja kutsun kohalikke ühendama jõud, sest võidelda kahjuriga on mõistlik koostöös naabritega, ” ütles Põhja-Tallinna vanema kohusetäitja Manuela Pihlap.

Teotalgud algavad neljapäeval 26. augustil kell 20 Pardiloigu tänaval, Maleva põik 6 maja juures. Sealt liiguvad talgulised mööda Pardiloigu ja Neeme tänava haljasalasid Neeme bussipeatuseni.

Talgulisi varustab nälkjate korjamiseks vajalike vahenditega linnaosavalitsus. Kokku korjatud nälkjad transpordib linnaosavalitsus Tallinna Väikeloomade Krematooriumisse.

Põhja-Tallinna valitsus paigaldas ka spetsiaalsed teetigude kogumiskonteinerid, mis asuvad Kopli ja Kaevuri tn nurgal, Maleva ja Neeme tn nurgal ning Heina tn 36a kõrval. Konteinerid on mõeldud vaid lusitaania teetigude jaoks ning seetõttu palutakse sinna muud prügi mitte visata.

Lusitaania teeteod tuleks enne konteinerisse viskamist panna kilekotti, et vältida nälkjate väljaroomamist. Metall- või klaasanumaid palutakse konteinerisse mitte panna. Konteinerid tühjendab Eesti Keskkonnateenused AS.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid