Eelnõu kaastekstis on välja toodud, et loomade kasvatamine ja tapmine karusnaha saamiseks on ebaeetiline, julm ning hääbuv äri, millele pole tänapäeval õigustust. Lisaks saastavad karusloomafarmid keskkonda ning need pole majanduslikud kasulikud.

Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhatuse liikme ja kommunikatsioonijuhi Annaliisa Posti sõnul on suur rõõm näha lätlasi astumas samme karusloomafarmide keelustamise suunas. "Eestil oli au olla esimene Balti riik, kes võttis vastu otsuse karusloomafarmid keelustada, kuid me ei taha jääda ainsaks Balti riigiks, kes on selle loomasõbraliku otsuse teinud, mistõttu toetame lõunanaabrite püüdlusi ja loodame peagi nendega üheskoos tähistada keelu vastuvõtmist. Sellele julmale tööstusharule pole õigustust ning ükski loom ei peaks kannatama selleks, et saada mütsitutiks või mantlikraeks," lisas Post.

Käesoleva aasta juunis läbiviidud arvamusküsitluse järgi ei poolda 63% lätlastest loomade kasvatamist ja tapmist karusnaha saamiseks. Lisaks on üle 40 000 inimese allkirjastatud online-petitsiooni, millega nõutakse Seimilt karusloomafarmide keelustamist. Keeldu toetab ka üle 50 Läti mittetulundusühingu.Karusloomafarmid on keelustatud mitmes Euroopa riigis. Juunis liitus nende riikidega ka Eesti, kui Riigikogu võttis 55 poolthäälega vastu eelnõu, mis näeb ette karusloomafarmide keelustamist 2026. aasta 1. jaanuarist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid