1.Ainult umbes 1 3000-st kilpkonnamustiga kassidest on isane. Kui sellise mustriga kass on isane, siis see on geneetilise mutatsiooni tulemus. Need isased on tavaliselt ka steriilsed.

2.Nende iseloomulike värvide hulka kuuluvad must, pruun, punane, beež ja kollane. Kilpkonnamustriga kassi, kelle kasukas on palju musta, nimetatakse ka šokolaadikilpkonnaks. Kui kassil on väikeste säbrude asemel laigud ja lisaks ka valget, siis tema kasukat nimetatakse hoopiski kalingurmustriga kasukaks.

3.N-ö kilpkonnakass ei ole tõug, vaid karvkatte muster. Kilpkonnamustriga kasukat võib leida nt pärslaste, cornish rex ja jaapani bobtail tõugu kasside seast.

4.Kilpkonnamustiga kasse mainitakse folklooris päris palju, nt Ameerika Ühendriikides nimetatakse neid rahakassideks, Šotimaal ja Iirimaal peetakse õnnekassideks. Vana inglise müüt ütleb, et tüükaid saab ravida, kui hõõruda neid isase kilpkonnamustriga kassi sabaga. Jaapani kalurid usub, et nad kaitsevad neid tormide ja kummituste eest

5..Edgar Allan Poe üks kuulsamaid teoseid on novell mustast kassist, kuid päriselus oli tal ilus kilpkonnamustiga kass Cattarina!

Miskipärast on ka nendel vahvatel kassikestel upsaka ja keerulise kassi ehk "tortitude" maine, ent tegelikult on nad täpsalt samad kallid ja armsad seltsilised nagu kõik teised.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid