Septembris päästis loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad ühe Eesti suurima puurikanala halbadest tingimustest 176 aastavanust kana, kes oleksid muidu läinud hukkamisele. Teiste hulgas päästeti halbadest puuritingimustest kana Killu. Nüüd on valminud südamlik video, kuidas kana Killu teiste päästetud kanade hulgas esimest korda päevavalgust näeb ja jõuab oma uude armastavasse koju.

Munatööstuse puurikanalas elavad linnud terve elu umbes A4-suurusel pinnal kitsas puuris koos mitmekümne linnuga. Kanad ei saa tiibu sirutada ega näe päevavalgust. Kanade intensiivpidamine väikestes traatpuurides ei taga nende heaolu. Alternatiiviks on kättesaadavad õrre-, vabalt peetavate või mahekanade munad.

"Puurikanalast päästetud lindude halvad tingimused olid neid korralikult räsinud nii vaimselt kui füüsiliselt - nägime selgelt, et loomad kannatavad tööstuslikus intensiivtootmises ka Eestis ja see ei ole vaid kaugete suurte riikide probleem. Jätkame tööd selle nimel, et Eesti toidufirmad läheksid üle vabapidamise munade kasutamisele. Sadakond toidusektori ettevõtet on tänaseks juba koostöös Nähtamatute Loomadega seda teatanud," kommenteeris Mari-Liis Jaik, Nähtamatute Loomade kanade heaolukampaania juht. "Kana Killu jääb meile alatiseks meelde, sest tema kannatused ja läbielamised esindavad ligi miljoni Eestis munatootmises peetava linnu lugu," lisas Jaik.

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad tegutseb selle nimel, et
Eestis lõppeks munakanade puurides pidamine ja munad pärineksid vabakasvatuse süsteemidest. Lisaks tõstab Nähtamatud Loomad inimeste teadlikkust puurikanade olukorrast ning kutsub üles tarbijaid eelistama vabapidamise süsteemidest pärit kanade mune. Heategevusorganisatsiooni
tööd saab toetada https://nahtamatudloomad.ee/toeta

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid