Uutel pühendusmüntidel on kujutatud kivirahnul ulguvat hunti Eestile iseloomuliku kuusemetsa ja öise tähistaeva taustal. Mündi on kujundanud disainer Maria Meos.

Erikujundusega 2-eurosed käibemündid kehtivad ametliku maksevahendina kogu euroalal. Need jõuavad pankade ja jaekaubanduse vahendusel käibele alates 20. oktoobrist. Müntide ja mündikaartide müük algab 20. oktoobril kell 11 Omniva e-poes.

Münte vermiti miljon tükki, millest 12 000 on BU (brilliant uncirculated, ringlemata kõrgläikega) kvaliteediga ja pakendatud meenetootena mündikaarti. Mündid vermiti Leedu rahapajas.

Mündikaardi autor on Eesti kroonide kujundaja Vladimir Taiger, kes osales nõustajana ka mündi kujunduse juures.

Võidutöö autor Maria Meos on Tallinnas tegutsev disainer, kes töötab loovagentuuris Kontuur Leo Burnett. Ta on lõpetanud kujundusgraafika eriala Eesti Kunstiakadeemias. Maria osales hundimündi kujunduskonkursil õpingute ajal.

Fotografiskas toimuva esitluse juhatab sisse Eesti Panga president Madis Müller, hundi olulisust ja olemust avab loomasõber Aleksei Turovski, meenemündi kujundust tutvustab disainer Maria Meos ja hundi rahvusloomaks valimisest kõneleb rahvuslooma ümarlaua esindaja Hanno Zingel. Üritust juhib virtuaalne Susi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid