Loomaaed kutsus sel aastal piiratud mahus loomadele kõrvitsaid kasvatama ja saatma laste haridusasutusi üle Eesti. "Suured tänud heategevuskampaaniast osa võtnud 54 koolile ja lasteaiale, kes kevadel kõrvitsaseemned mulda panid ning tublile partnerile Omnivale, kes sügisel laste hoolega loomadele kasvatatud ja kogutud ca 7 tonni kõrvitsaid tasuta kohale toimetas. Lisaks laste saadetud kõrvitsatele ja joonistustele rõõmustame heade inimeste poolt kampaania raames põhjavärava kogumiskasti toodud ligi 2 tonni porgandite, peetide, õunte ja suvikõrvitsate üle," avaldab kampaanias osalejatele loomaaialoomade söögilaua rikastamise eest tänu kõrvitsakampaania koordinaator Helina Õunapuu.

Omniva operatsioonide juhi Evert Rööpsoni sõnul olid nad rõõmuga loomaaiale kõrvitsate kogumisel partneriks ja seisid selle eest kõrvitsad kõikjalt Eestist loomaaia asukateni jõuaks. "Kui igapäevaselt rõõmustame saabunud pakkide ja kirjade näol inimesi, siis kõrvitsakampaania näol saame nüüd saadetistega rõõmustada ka loomi," lisas Rööpson.

Kõrvitsahooaeg kulmineerub sel laupäeval, 30. oktoobril loomaaias Kõrvitsapeoga. "Tegemist on sügishooaja keskkonnarikastamise suursündmusega, kus serveerime loomadele saadetud kõrvitsaid tavapärasest põnevamal moel. Erksaid elamusi ja emotsioone jagub sealjuures ka külastajatele, kes saavad giidiga jalutuskäigul lähemalt kuulda ja näha, kuidas loomad aedikusse asetatud põnevale söögiviljale reageerivad," sõnab Õunapuu.

KÕRVITSAPEO KAVA

LOOMADE KOMMENTEERITUD TOITMISED kell 11-15

Kommenteerivad loodushariduse spetsialistid Marili Tooming ja Leif-August Kirs

11.00 jääkaru11.30 kotkad ja kakud11.45 takiinid12.00 makaagid12.15 okassead12.30 hülged13.00 suures troopikamajas šimpansid, väikeses troopikamajas pintšetamariinid ja araraunad. NB! Siseruumides soovitame kanda maski.13.30 amuuri leopard13.45 pesukarud14.00 ninasarvikud14.15 elevandid

LASTE LOOMAAED

pisikeste lemmikute maiustamist saab uudistada kogu päeva jooksul, lkell 15.00 serveeritakse kõrvitsaid alpakadele, kitsedele ja lammastele

LASTEAEDADE JA KOOLIDE KÕRVITSAJOONISTUSTE NÄITUS šimpansi vaateplatvormil

KÕRVITSAPARK elevandimaja ees

KÕRVITSATE VÄLJANÄITUS "Kes sööb? Kui palju sööb?"
kell 12.00 ja 12.30 "MÄNGIDES TARGEMAKS" mängujuht viib läbi lõbusaid tegevusi lastele (vihmase ilmaga elevandimajas)

PESAKASTI RISTSÕNAMÄNG pakub iseavastamist ning põnevat kulgemist loomaaias. Ristsõna leiab kassast ja külastusjuhi juurest. Vastajate vahel loositakse välja 3 loomaaia kalendrit ja 3 pehmet-karvast mängulooma.

Üritusel osalemine on loomaaia piletiga. Sissepääs on avatud kell 9-17. Loomaaed on jalutamiseks avatud kella 19ni.

Sündmus toimub Covid-19 piirangute tingimustes. Turvaliseks peoelamuseks palutakse kassas esitada Covid-19 tõend vaktsineerimise või läbipõdemise kohta koos isikut tõendava dokumendiga. Tõendit ei pea esitama alla 18-aastased külastajad. Tõend koos isikut tõendava dokumendiga tuleb esitada kassas pileti ostmisel. E-piletiga külastajad peavad dokumendid esitama külastusjuhile.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid