Lasso lugu algas eelmisel sügisel Jordaanias Wadi Rumi kõrbes, kus kodutu kassipoeg Lasso valis endale peremeheks eestlasest filmitegija Mihkli. Kiisupoiss oli väga julge iseloomuga ning veetis enamus oma ajast filmigrupiga mängides, süles põõnates või toitu kerjates. Peagi oli ta kõigi südamed vallutanud ning otsustati ta tuua Eestisse.

Pealinnas Amannis külastati veterinaari, kus tehti tervisekontroll ja reisiks vajalikud vaktsiinid. Kahjuks ei saanud paberid Mihkli riigist lahkumise ajaks valmis ning Lasso jäi arsti juurde kojuminekut ootama.

Pandeemia tõttu oli kassikesel võimalus alustada oma teekonda Eestisse alles märtsi keskel. Vahepeatuses Rootsis tuli aga välja, et reisipaberid ja marutaudi vaktsiin on veterinaari poolt võltsitud. Lennujaamas anti valida, kas kass eutaneerida või saata ta tagasi Jordaaniasse. Muidugi otsustati Lasso tagasi saata, kus alustati taaskord paberimajandusega ning tehti vajalikud vaktsiinid.

Koostöös Eesti Loomakaitse Seltsi, Põllumajandus- ja Toiduameti ning annetajatega alustati Lasso kojutoomise planeerimist. Kassike elas seni Jordaanias lemmikloomade rahvusvahelise transpordi korraldamisega tegeleva ja loomakaitsjast vabatahtliku kodus. Looma vaktsineerimine ja uute korrektsete reisidokumentide vormistamine võttis aega rohkem kui 6 kuud.

Kassi koju toomist organiseerinud filmigrupi liige Aet ja Lasso alustasid taas teekonda Eestisse oktoobrikuus. Kuigi teekond oli pikk ja kassile stressirohke, pidas kassipoiss ennast väga hästi üleval. "Lasso on uskumatult hea reisikaaslane. Ta on sõbralik ja šarmikas ning varateismelise kassipoisi kohta äärmiselt kannatlik ja kuulekas. Ta ei jätnud mitte kedagi meie ligi 15-tunnise teekonna jooksul külmaks. Lennuki õhkutõusmisel ta natuke ehmus, aga kui tema põski ja pead sügasin, siis ta rahunes ja enamuse lennureisist magas kerratõmbunult," sõnas Aet.

Lasso seiklustest saab lähemalt lugeda siit

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid