Ajakirjanduse kaudu jõudis meieni šokeeriv info, et Eesti metsloomaühingu vabatahtliku poolt on 15. novembril leitud noolega rebane. Täpsema info saamiseks pöördusime Eesti metsaloomaühingu poole.

Ühingult saadud fotol oleva noole põhjal saame kinnitada, et tegemist ei ole jahinoolega, vaid lustilaskmiseks või hobispordiks kasutatava puunoolega traditsiooniliste vibudega laskmisel.

Eestis kehtestatud nõuded (vibu miinimumtugevus ja suurt täpsust nõudev laskekatse) välistavad Eestis traditsiooniliste vibudega jahipidamise. Jahinooltele, mis on valmistatud tehismaterjalist, peab olema kirjutatud jahitunnistuse number, mis võimaldab peale lasku alati kindlaks teha laskja isiku. Jahitunnistuse number peab olema kantud ka jahiks kasutatavale vibule ning jahimehel peab olema sooritatud vibujahi laskekatse, kehtivusega 2 aastat. Jahipidamiseks kasutatakse ainult lõikurotsi, mis tagavad uluki kiire ja valutu surma ning treeningotstega jahipidamine on keelatud.

Nool

Antud juhul ei ole kindlasti tegemist jahipidamisega ega vibuspordiga, vaid väga rumala, hoolimatu ja julma teoga. Soovime kinnitada, et selliselt käituvatel inimestel ei ole kohta vibusportlaste ega jahimeeste seas. Juhtunu on kahetsusväärne ja me mõistame sellise käitumise hukka.

Täname head koostööpartnerit Eesti metsloomaühingut nende poolt tehtava töö eest hätta sattunud metsloomade abistamisel, kiire ja oskusliku reageerimise eest antud olukorras ning ladusa infovahetuse eest. Kutsume üles toetama nende tegevust, helistades annetustelefonile: 9009933 (annetad 5€) ja 9009955 (annetad 25€)