Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end su jalgade vastu kui sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning ust käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on?

Vannituba on suurepärane koht, kus mängida

Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sellest, kas Sa oled seal või mitte. Paljud kassiomanikud on koju tulles avastanud, et nende lemmik on vannitoa täiesti segamini pööranud. Asi on eriti hull siis, kui kass hakkab oma hädasid vanni või kraanikaussi tegema!

Suletud uksed tekitavad uudishimu

Paljudele kassidele ei meeldi, kui kodus mõni uks nende ees suletuks jääb, ning vannitoa uks ei ole seejuures mingi erand. Eriti hulluksajav on kassi jaoks see, kui veel Sina selle suletud ukse taga oled! Siiski saavad paljud kassid ajaga aru, et omanik ise tõenäoliselt sulgeb vannitoa ukse. Kassid tahavad kogu aeg teada, mis nende territooriumil toimub ning nad ei taha lõbust ilma jääda! Kui kassid saaksid kodus reegleid kehtestada, ei tohikski kunagi uksi sulgeda!

See on suurepärane aeg tähelepanu saamiseks

Kassid armastavad tähelepanu (omadel, isekatel tingimustel muidugi). Kes meist ei paitaks WC-potil istudes armsat kassi, kes jalge ümber tiirutab? Kass paistab teadvat, et sa oled vähemalt mõnda aega paigal ning seega on su tähelepanu lihtne saada. Ehk saab ta ka sellest aru, et sa ei keskendu hetkel televiisorile, raamatule, tööle ega ole hõivatud mõne muu tegevusega. Kuna sul midagi tõsist käsil ei ole, saad sa kassile armastust ja tähelepanu jagada. Paljudele kassidele meeldib oma inimest peale vanniskäiku või duši all käimist lakkuda. Totud kiisud!

Kraanikausid on justkui pesad

Mõelgem kraanikausi ümarale kujule. See on justkui ideaalne kassi keha jaoks kohandatud vorm. Tundub loomulik, et kass naudib kraanikausis pikutamist või magamist. Soojal ajal võib kraanikausi jahedus mõnus tunduda. Talvekuudel soojendab aga kassi keha kraanikaussi, mis teeb seal pikutamise eriti mõnusaks. Mõned kassid limpsivad kraanikausis olles kraanilt kukkuvaid veetilkasid.

Usu või mitte — vesi

Enamikele kassidele ei meeldi vesi, kuid paljud naudivad vee lähedal olemist. Kass saab vannitoas kraanist värsket vett juua ning seda nad just armastavadki! Kraanikausis pikutada armastavad kassid ronivad sinna vahel isegi siis, kui vesi jookseb. Mõned kassid lakuvad niisket vanni või joovad isegi vannivett!

Kassid naudivad rutiini

Sinuga vannitoas käimisest võib kassi jaoks saada armastatud rutiin, seda eriti siis, kui sa jagad sel ajal oma kiisule tähelepanu. Kui oled harjunud peale hommikust vannitoakülastust kassi söötma, võib su lemmik osata seda isegi oodata!

Su kass armastab sind

Vannituba on sinu, su kassi lemmikinimese, lõhnu täis! Su kassile tundub, et sa teed vannitoas tähtsaid toiminguid, ning ta jälgib sind huviga. Paljud kassid istuvad kapi peal ning vaatavad, kuidas nende omanik hambaid peseb või soengut teeb. Ajast vannitoas võib saada isegi omaniku ja lemmiku kvaliteetaeg!