10 kasside supervõimet, miks löövad lausa pahviks

 (4)
10 kasside supervõimet, miks löövad lausa pahviks
Foto: Pixabay.com

Kassid võivad veeta oma elust kaks kolmandikku magades, aga tegelikult varjavad need armsad unelejad supervõimeid, mis teevad kadedaks isegi Supermehe!

Kass suudab joosta kiiremini kui olümpiavõitja. Ohu korral võivad kassid tõelise hoo sisse saada. Lühikesi vahemaid suudavad kassid läbida kiirusel kuni 48 km tunnis. Kassid on suuremad kihutajad kui kuuekordne olümpiavõitja Usain Bolt, kelle tippkiirus on 37 km tunnis.

Meisterlikud hüppajad. Kassid suudavad hüpata viis korda kõrgemale kui on nende kehapikkus. Kui tuua paralleel inimeste maailmast, siis peaks umbes 180 sentimeetri pikkune mees suutma hüpata üheksa meetri kõrgusele.

Loomamaailmas on kassid head keeleoskajad. Nad suudavad teha umbes 100 erinevat häälitsust. Koerad seevastu vaid 10. Muljetavaldav, kas pole?

Kassid on vägagi teadlikud, mis nende ümber toimub. Kui inimese vaatevälja ulatuvus on 180 kraadi, siis kassidel on see 285 kraadi. Lisaks vajavad nad pimedas nägemiseks vaid kuuendik sellest valgusest, mida vajab inimene, et pimedas objekte tajuda.

Väga head nägemisvõimet toetab terav kuulmine. Kassid on meistrid tabama eelkõige kõrgeid helisid. Ka koerte kuulmisvõimet peetakse heaks, kuid see, mis neil kõrvust mööda läheb, ei jää kassil kindlasti kuulmata.

LOE VEEL: Neid asju tehes võid tahtmatult oma kassile stressi põhjustada

Seotud lood:

Kass teab, kus sa tema toitu hoiad. Tüüpilisel kassil on ninas umbes 200 miljonit lõhnaretseptorit, mida on isegi rohkem kui enamikul tõukoertel. Kassi haistmine on 14 korda teravam kui inimesel. Lisaks on kassidel veel teinegi lõhnatundmisorgan, mis paikneb suulaes ja mis aktiveerub, kui loom veidi nina kortsutab ja keeleotsa suust välja pistab.

Kassi aju töötab nagu arvuti. Ehkki kasse ei peeta küll loomamaailma Einsteinideks, töötab nende aju nagu arvuti kõvaketas, tehes 6 triljonit operatsiooni sekundis. Selle tulemuse kõrval moodne iPad, mis suudab teha 170 miljonit operatsiooni sekundis, lihtsalt kahvatub. Kui iPadi andmemaht on 60 gigabaiti, aga sinu kassi aju mahutab andmeid umbes 91 000 gigabaidi jagu. Hiirekelder mäletab väga hästi, kui sa tema toidu peitsid, sest tema lühimälu kestab 16 tundi. Koertel kestab see vaid viis nappi minutit.

Multifunktsionaalne keel. Keelel, mis on katsudes sama kare kui liivapaber, on väikesed ogad, mis võimaldavad saaki paremini paigal hoida. Keel abistab ka vee joomisel. Kass võtab keeleotsale natuke vett ning enne, kui vesi jõuab maha tilkuma hakata, sulgeb ta kiiresti suu. Ja ta teeb seda väga meisterlikult ja kiirelt.

LOE VEEL: Miks on kassidel komme riiulitelt asju maha ajada?

Keskmise eluea poolest edestavad kassid koeri. Teadaolevalt elas maailma vanim kodukass 38 aastat ja 28 päeva. Inimaastates teeks see 224 aastat. Seevastu maailma vanim koera vanus oli 29 aastat ja 5 kuud vanaks. Kasside keskmine eluiga on 12 aastat, aga koertel on see 11. Lisaks on viimase kahe aastakümne jooksul kasside eluiga pikenenud 10%.

Kassid on tervendajad. Mitmed uuringud näitavad, et lemmikloomadel on peremehe tervisele hea mõju. Loomaomanikel on madalam vererõhk ja kolesteroolitase. Lisaks on kassiomanikel tervelt 40% väiksem infarktioht. Aga teadlaste sõnul on see ainult kassiomanike privileeg — kassidel on tõesti tervendav mõju.

Allikas: pet360.com