FOTO | Kurioosum: Raasiku valla perekond avastas toast ühtäkki täiesti võõra kassi!

 (4)
FOTO | Kurioosum: Raasiku valla perekond avastas toast ühtäkki täiesti võõra kassi!
Pilt on illustreeriv.Pixabay

Raasiku vallas elaval perekonnal avanes eile õhtul kodus üllatav vaatepilt. Pererahvale, kel enda teada ühtegi kassi ei ole, piilus aknalaua pealt vastu üks täiesti jahmunud nägu. Kass, kes end sootuks võõrast majast leidis, oli sama kohkunud ilmega kui pererahvas ise, kel see sissetungija kiirelt ka fotole jäädvustada õnnestus.

Erakogu

"Selline vaatepilt avanes viis minutit tagasi. Lisan, et meil ei ole kassi! Ma palun, korjake oma kassid vähemalt ööseks kokku. Esiteks võib see olla kassile endale ohtlik. Ehk lähme nädalavahetuseks maale või kass jääb kaela pidi akna vahele kinni? Leian, et lasta oma kassil hulkuda on väga vastutustundetu," jagab lugeja Raasiku valla Facebooki grupis oma muret.

Ka Eestimaa Loomakaitse Liit on seisukohal, et kodukassidele on suurimaks ohuks just tuulutusasendisse jäetud aknad, mille vahelt nad püüavad õue pääseda, aga võib juhtuda, et jäävad sinna vahele pikkadeks tundideks lõksu ning pahatihti põhjustab see looma surma.

Seotud lood:

Õnneks pääses fotol olev sissetungija seekord eluga. Perenaine võttis kassi sülle, lasi ta õue tagasi ja kass kalpsas rõõmsalt minema.

Siiski tasub praeguste palavate ilmadega, mil inimestel koduaknad pidevalt lahti on, äärmiselt ettevaatlik olla. Taolise olukorra vältimiseks soovitab ELL paigaldada spetsiaalsed võrgud, mis takistavad kassidel akende vahele pugemast. Kuidas oma lemmikul palavatel suvepäevadel silma peal hoida? Loe Eestimaa Loomakaitse Liidu soovitusi SIIT.