Gurly lugu | Kassikolooniast päästetud närtsinud hingest on sirgunud jalustrabav kuninganna


Gurly lugu | Kassikolooniast päästetud närtsinud hingest on sirgunud jalustrabav kuninganna
Foto: Eesti loomakaitse selts

Gurly jõudis Eesti Loomakaitse Seltsi hoole alla juba 2015. aasta alguses, kui ta Paldiski suurest kassikolooniast päästeti. Ta oli siis väsinud, õnnetu ja kurva ilmega hing, kes ei osanud aimatagi, milline ühe kassi elu tegelikult olla võiks. Nüüd on sellest möödunud juba kolm aastat ja Gurly on läbi teinud imelise muutuse. Kahjuks ei ole ta siiani saanud tunda, mida tähendab see päris tõeline kodu. Ehk on nüüd tal see võimalus?

Gurly on sügava silmavaatega kass, kel on rääkida oma lugu. Kui sa leiad aega, et süveneda, siis ei jäta ta sind kohe kindlasti külmaks.

Kui Gurly pääseti, vaevas kiisut allergia parasiitide vastu. Õnneks läbis ta arsti abiga totaalse muutumise. Tema kasukas löödi taas läikima ja korda tehti ka hambad. Ainsaks mälestuseks sellest jubedast ajast jäi Gurlyle pisut hõredam karv kaelal.

Kassikoloonias kasvamine õpetas Gurlyle ettevaatust. Ta ei jookse kohe uksele vastu ja sülle ei roni. Küll aga meeldib talle lõua alt sügamine, kui talle vaikselt läheneda. Kui teised kassid on põhku pugenud, naudib muidu tagasihoidlik tüdruk hoopis omaette mängimist ja rallitamist, sest nii on kõige turvalisem.

Lisaks on kolooniaelu andnud Gurlyle kaasa oskuse teistega arvestada. Nimelt ootab ta oma konservi kenasti paigal istudes, trügimata ja nõutu näoga, et kas mulle ka antakse. Ta ootab oma aega. Ta on kannatlik.

Seotud lood:

Raskete läbielamiste tõttu ei sünni Gurly usaldus üleöö, kuid inimest, kellele ta oma südame lõpuks avab, seda ta ka hoiab - ja hoiab kohe kõvasti. Kindlasti sobib Gurly kõrvale ka mõni liigikaaslasest sõber, kes on juba ees ootamas. Temale toetudes on uue eluga kohanemine lihtsam.

Gurly on umbes 6. aastane sõbralik, kuid veidi tagasihoidlik kiisupreili. Kindlasti ei ole ta arg, vaid tema usalduse võitmiseks peabki lihtsalt veidi aega varuma. Ta ei ole mitte mingi niisama lihtne kass, ta on kass, kellel on rääkida oma lugu. Ta on kass, kellelt on tulevasel omanikul kindlasti palju õppida. Juba Gurly silmavaade ütleb tema kohta nii mõndagi.

Kui leiad, et Gurlyst võiks saada sulle hea sõber, siis kirjuta info@loomakaitse.ee või täida sooviavaldus SIIN.