Kas sinu hiirekuningas on vasaku- või paremakäpaline? Selle lihtsa testi abil saad vastuse

 (1)
Kas sinu hiirekuningas on vasaku- või paremakäpaline? Selle lihtsa testi abil saad vastuse
Foto: Pixabay

Teadlased väidavad, et nii nagu inimesed oma käsi kasutavad, võivad ka kassid eelistada teatud olukordades kasutada paremat või vasakut käppa.

Niisiis, kuna teadlased nii huvitava mõttega lagedale tulid, siis kindlasti tunned huvi, kumba käppa sinu kass kasutada eelistab ehk kas ta on vasaku- või paremakäpaline.

Teadlased väidavad, et mida keerukam on ülesanne, seda suurema tõenäosusega eelistab kass võtta appi n-ö domineeriva käpa. Väljaandes New Scientist ilmunud artiklis väidab Belfasti kuningliku ülikooli teadlane Deborah Wells teaduslike uuringute põhjal, et emased kassid kalduvad olema pigem parema- ja isased vasakukäpalised.

YouTube’i kasutajal nimega mugumogu on kaks kassi - Maru ja Hana. Maru peaks olema paljudele kassisõpradele juba tuttav paksu triibulise kõutsina, kes armastab kõikvõimalikesse karpidesse hüpata.

Nüüd aga tuli Marul ja Hanal läbi teha uus test, mida saate isegi kodus oma kassi peal katsetada. Tuleb võtta tühi veeklaas panna sinna tükike maiust ja jälgida, kumma käpaga asub kass seda välja õngitsema.

Proovi sinagi oma kassiga see test läbi teha ja anna kommentaariumis meilegi teada, kuidas see õnnestus.