KAS TEADSID | 22 kasside ebatavalist käitumisviisi viimaks selged


KAS TEADSID | 22 kasside ebatavalist käitumisviisi viimaks selged
Pixabay.com

Ühe vana ütluse kohaselt on kassid peaaegu hullud. Kui oled oma elu särtsaka iseloomuga kaslasega juba mõned aastad jaganud, võid olla täiesti harjunud mõndade ebatavaliste kasside käitumisviisidega.

Küünte närimine

On mitu põhjust, miks sinu kass oma küüsi närida võib. Võib-olla on vaja tal küüsi lõigata ja need teevad talle juba haiget. Teiseks: ta on mingil põhjusel ärevil ega tunne end hästi. Ka siis võivad loomad oma käppasid lakkuda ja nakitseda. Kuna seda harjumust võib olla raske murda, püüa leida probleemi tuum ja selgita välja, kas stress on tõepoolest see, mis teda oma küünte kallale ajab.

Tiigri silm

Kui sinu kass vaatab sind ülikurja, justkui tiigri pilguga või jõllitab intensiivselt midagi muud, ole ettevaatlik. Ta on tõenäoliselt iga hetk valmis mõne märgatud saagi poole sööstma. Kaslastele meeldib oma ohvreid enne rünnakut jälgida, et teha kindlaks, et kui nad on viimaks valmis hüppama, saab see olema ka heal põhjusel. Kui sa just ei soovi, et sinu kass kõikvõimalikele kodus olevatele objektidele hüppab, tegele temaga ja lase tal oma loomulikke instinkte muul moel rakendada.

Ootamatu spurt

Kas sinu kass hüppab vahel ootamatult diivanilt maha ja jookseb metsikul kiirusel? Sinu kass teeb lihtsalt trenni. Enamikel kodukassidel on tohutul hulgal üleliigset energiat, mis neisse koguneb ning mida nad aeg-ajalt kulutama peavad. Kui sa ei treeni oma karvast sõpra regulaarselt, mängi temaga või käi jalutamas, et pakkuda kassile tegevust.