Kas teadsid? 5 lihtsat ja tavapärast asja, mis sinu kassi kergesti endast välja viivad


Kas teadsid? 5 lihtsat ja tavapärast asja, mis sinu kassi kergesti endast välja viivad
Shutterstock

Lõhnad ja helid, mis meile meeldivad ja mida me naudime, võivad lemmikloomades hoopis vastupidist reaktsiooni tekitada. Kassidel on inimesest parem lõhnataju ja kuulmine, mistõttu tasub selles osas ka tema heaolule mõelda. Kuna uuringuid ei ole veel piisavalt, siis ei oska keegi täpselt öelda, miks kass just mõnele stiimulile väga intensiivselt reageerib. Allpool on välja toodud siiski peamised ärritid, mis kasse stressi viivad ja närvi ajavad. Püüa nendega arvestada.

Äikesetorm ja ilutulestik

Ootamatud ja valjud helid, järsud muutused õhurõhus ja ilmas võivad kassis sageli ärevust tekitada. Kass on kiskja, kes on kohastanud eluks looduses. Seal, tema loomulikus elukeskkonnas peab kass ellujäämise nimel võitlema, mistõttu pidev valmisolek end kaitsta on hädavajalik. Järsud ja valjud helid tähendavad sageli ohtu ja seetõttu muutub kass nende peale valvsaks ja ärevaks. Olenevalt olukorrast otsustab ta põgeneda või võidelda.

Kassi reaktsioon ootamatule ja valjule helile on loomulik. Erinevalt inimesest ei saa kass aru, et aastavahetuse ilutulestik on pelgalt inimeste meelelahutus mitte otsene oht tema elule. Ka inimene võib mõne teatud heli peale ehmuda, kuid me saame koheselt kindlaks teha, kas see heli on meile ohtlik või mitte. Kassidele võivad taolised valjud ja ootamatud helid ka negatiivse emotsiooniga seostuda.

Seotud lood:

Kassiomanikuna ei ole sul küll võimalik oma lemmikut iga ootamatu heli või kolina eest kaitsta, kuid on teatud olukordi, mida sa saad ennetada ning kassi sealjuures abistada. Kui lemmik kardab ilutulestikku, siis leia talle kodus turvaline ja vaikne koht, kuhu ta lärmi eest peitu pugeda saab. Kui kass on endale iseseisvalt juba turvalise koha leidnud, siis lase tal pigem seal olla, sest tema häirimine ja mujale viimine võib talle suuremat stressi tekitada.

Ära sunni oma kassi millekski, las ta olla rahulikult. Võimalusel paku talle seltsi. Kui kass soovib, siis võid teda ka rahulikult ja aeglaselt paitada. Aeglastel, kuid kindlatel liigutustel on rahustav mõju.