KASSID ÕPETAVAD | Seitse kavalat nippi, kuidas olla ilus ja õnnelik


KASSID ÕPETAVAD | Seitse kavalat nippi, kuidas olla ilus ja õnnelik
Kass teab, kuidas elu nautida.NurPhoto via ZUMA Press/Nasir Kachroo

Kas te olete tähele pannud, kui palju aega kulutab kass enda eest hoolitsemisele? Ta peseb end alati peale söömist, küüned on korras ja kasukas läigib. Kass on alati hoolitsetud, kuid ta võtab selle jaoks alati aega, sest iluprotseduurid nõuavad hoolikust ja põhjalikkust.

Järgnevalt toomegi teieni mõned ilunipid, mida kassidelt õppida.

1. Kõige tähtsam on ilu-uni. Ja seda peab olema palju. See on ka põhjus, miks hoolitsetud kodukasside puhul on sageli raske ära arvata nende tõelist vanust, sest väljapuhanud vaim mõjub ka füüsisele hästi.

2. Vesi mõjub organismile hästi, ja seda kassid teavad. Nende joogikauss olema alati värske ja puhta veega täidetud. Selle asemel, et hommikul esimese asjana tass kanget ja kibedat kohvi rüübata, tasuks ehk hoopis haarata klaas värsket vett?

3. Ilus karvkate ei tule niisama. Kõigepealt on tähtis toit. Ei piisa sellest, et korra kammiga üle käid, vaid hooldus peab olema põhjalik.

4. Samamoodi on küüntega. Vaata, kui põhjalikult kassid küüsi teritavad. Küünte viilimine on vajalik, et küüned ei murduks ega lõheneks.

5. Isiklik hügieen on tähtis. Hambapesu ja hommikused veeprotseduurid on olulised.

Seotud lood:

6. Oma naha eest hoolitsemine on samuti oluline. Kassid hõõruvad end mööbli või seina vastu, osta sina hoopis kehakoorija!

7. Lubage end poputada! Kõige parem, pugege teki alla, laske tuua endale tass kakaod või mahla ja tundke elust mõnu! Tüüpilise kassi käitumine.