Kuus toredat kassikohvikut, mida peaks külastama iga kassisõber


Kuus toredat kassikohvikut, mida peaks külastama iga kassisõber
Foto: Wikimedia Commons

Kohv on alati käinud millegagi paaris: kohv ja konjak, kohv ja kook. Hetke kuumim paar igas maailma metropolis on aga kahtlemata kohv ja kass.

Samal ajal, kui mõned skeptilisemad külalised ennustavad pärast oma cappuccinovahust kassikarva leidmist kassikohvikute lõppu, hakkavad need tegelikult alles populaarsust koguma. Maailma teadaolevalt esimene kassikohvik Cat Flower Garden avati Taipeis juba 1998 aastal. New York sai äsja alles teise, Brüssel mullu esimese.

Kassikohvik pole kohvik, kuhu oma kassiga minna – see on kohvik, kus barristadele lisaks on “tööl” ka kassid, kelle ülesanne on nurruda, olla lihtsalt nunnud ja külaliste stressi maandada. Esimestena said need populaarseks just linnades, kus suur osa inimesi elab üüripinnal – sest kes suudaks nimetada mõnda korteriomanikku, kes lahkelt tervitaks lisaks inimestele ka lemmikloomi oma pinnal?Tänaseks on kassikohvikute maailmas olemas juba sellised ikoonilised kohad, mille pärast tasub reis kuhugi teise planeedi serva võtta.

Romeow, Rooma

Romeow on märkimisväärne kahe asja poolest – esiteks muidugi kassid. Aga ka koera-inimestel on põhjust sinna minna, sest Romeow menüü on pikem, kui maailma teistel kassikohvikutel ning üllatuslikult serveerib see maitsvaid teimetoite – ning mõeldud on ka veganitele!
Kassid taimetoidudieeti siiski ei pea.

Seotud lood:

Koneko, New York

Eelmisel aastal sai New York oma esimese kassikohviku ja kohe avas uksed ka konkurent, kes ilmselgelt turul potentsiaali nägi. Manhattanil elamist saavad endale lubada vaid vähesed valitud, nii et kahtlemata on maailma ilmselt kallima rendihinnaga kassikohvikus Koneko nurrumas väga valitud seltskond.LOE VEEL: Vahvad kassiteemalised laulud, mis kõrva rõõmustavad

Café Neko, Viin

Euroopa esimese kassikohviku asukohana ei ole kohvikupealinn Viin üllatav. Armas on see, et kõik Cafe Neko asukad on pärit varjupaigast ning nüüd hellitusi ja imetlust nautida saavad.

Gatoteca, Madriid

Madriid jääb Madriidiks ning ehkki sealne kassikohvik pakub tõesti ka kohvi, on selle joogikaart lähemal vinoteegi omale. Neile, kel stressi maandamiseks kassi paitamisest ei piisa, on see kindlasti parim valik kassikohvikute kirjus maailmas. (Ehkki alkohol muidugi on kahjulik tervisele.)

Cat Café Social Point, Praha

Praha kassikohvik on seadnud eesmärgiks inimesed sotsiaalvõrgustikest ja virtuaalmaailmast tagasi päris maailma tuua. Kassikohvikus on mõnus lounge ja isegi väike kino, et viibimine reaalsuses oleks võimalikult meeldiv ja põnev.