Liiga malbe, et võidelda: Ramses satub tihti teiste kasside kiusamise ohvriks


Liiga malbe, et võidelda: Ramses satub tihti teiste kasside kiusamise ohvriks
RamsesFoto: Facebook/MTÜ Kasside Turvakodu

Kasside turvakodus elab kurb Ramses, keda teised kiusavad just tagasihoidliku ja leebe iseloomu pärast. Kas tahaksid Ramsese päästa ja talle kodu pakkuda?

Nii, nagu inimsuhted on sageli keerulised, satub ka aeg-ajalt turvakodusse kassikesi, kes mingil seletamatul põhjusel omavahel läbi ei saa. Vahel piirdub see sisina või õrna käpaviibutusega teise kassi suunal, kuid teinekord võtavad sündmused ootamatuid pöördeid. Sellises olukorras satuvad sageli ohvri rolli need kõige õrnemad ja hellemad nurrikute seast - need, kes ise kärbselegi liiga ei teeks ning võib-olla just oma malbuse ja tagasihoidlikkuse tõttu kiusamise ohvriks langevad.

MTÜ Kasside Turvakodu kirjeldab, et väike Ramses saabus turvakodusse jaanuarikuus ning oli juba esimesest päevast peale alalhoidlik ja malbe. "Kogu aeg üritas Ramses end märkamatuks teha, tundes justkui ta oleks siin maailmas üleliigne, kellelegi koormaks ja teda ei peaks siin üldse olema. Iga päev julgustasime Ramsest, toetasime teda hea sõna, õrna pai ja kosutava konserviga, kuni märkasime, et olukord on võtnud drastilised pöörded," kirjeldab turvakodu Facebookis. "Kui Ramses mõni nädal tagasi teiste kiisudega kassituppa liikuma sai, märkasime, et Ramsest käiakse pesas kiusamas ja käpaga löömas. Iga rünnak murrab Ramsese niigi õrna enesekindlust ja turvatunnet.
Kuidas elada, kui sa tunned, et pole midagi väärt?
Kui su niigi madalat enesehinnangut iga päev murtakse?
Kui iga päev pead tundma hirmu?"

Seotud lood:

Vabatahtlikud näevad, et Ramsese jaoks ei ole elu kunagi kerge olnud. Tänaval tuli võidelda ellujäämise nimel ning iga järgnev päev oli eelmisest hullem.
"Turvakodus on küll pehme pesa ning värsket konservi täis kauss, kuid meiegi ei ole saanud Ramsesele turvatunnet pakkuda, sest teised kassid üritava Ramsese peal oma võimu näidata. Üritame küll kiusajaid Ramsesest eraldi hoida, kuid kahju on juba tehtud ning Ramses on turvakodus hirmul. Palun, tule Ramsesele appi! Paku kassipoisile päris oma kodu ning näita talle, et tal on koht siin maailmas. Näita talle, et temagi võib olla armastatud, et temagi on kõige paremat kohtlemist väärt ning paku talle turvatunnet."

Ramses ootab kodupakkumisi aadressile info@kassideturvakodu.ee