Miks kassid väljaheitele alati liiva peale kraabivad?

 (1)
Miks kassid väljaheitele alati liiva peale kraabivad?
Shutterstock

Kassid on väga puhtad loomad, kes kannavad oma hea väljanägemise eest alati hoolt. Neil on palju huvitavaid kombeid ja üheks neist on liivakasti kasutamise harjumused. Üldjuhul matavad kassid oma väljaheite hoolikalt liiva alla. Vahel lausa nii hoolikalt, et pool liivast lendab suure kaarega kastist välja. Miks nad seda teevad?

Väljaheite matmine on kasside seas sage komme. Hoolimata sellest, et nad on pedantselt puhtad loomad, ei ole puhtuse pidamine alati nende peamiseks eesmärgiks, miks väljaheide liiva alla maetakse.

Temperament

Üheks põhjuseks on temperament. Dominantsed ja alluva iseloomuga kassid peavad looduses üksteise kõrval edukalt hakkama saama. Domineeriva iseloomuga kassid sageli väljaheidet ei peida. Sellega märgistavad nad oma territooriumi. Leebema iseloomuga kassid aga kraabivad väljaheitele liiva peale näitamaks, et nad ei kujuta endast domineerivale isasele ohtu ning on nõus territooriumi ära märgistanud kassile alluma.

Oma jälgede peitmine

Seotud lood:

Looduses elavad kassid matavad oma väljaheiteid ka jälgede peitmiseks. Nii väldivad nad liigset tähelepanu ja peidavad end ja oma järglasi potentsiaalsete röövloomade eest. Kuigi kasside väljaheide lõhnab inimese jaoks samamoodi, siis kassid suudavad sellel vahet teha. Iga kassi väljaheide on iseloomuliku lõhnaga, mistõttu on röövloomadel neid lihtne jälitada.

LOE EDASI: Mis saab siis, kui minu kass seda ei tee?

Shutterstock