Soovid kassiga sõprust sõlmida? Mõned nipid, mis kindlasti aitavad vurrulise südant võita

 (25)
Soovid kassiga sõprust sõlmida? Mõned nipid, mis kindlasti aitavad vurrulise südant võita
Foto: MorgueFile

Kassiga on palju raskem sõbraks saada kui inimestega või teiste koduloomadega. Kasside seas leidub omakorda neidki, kellega lausa tasub läbi saada, olgu selleks näiteks tüdruksõbra triibuline kiisu või ämma must kass. Järgnevalt anname mõned lihtsad tehnikad, kuidas kassiga tutvust sõlmida.

Külas esimest korda kassiga tutvust tehes tuleb jälgida, et sinust ei saaks kassi jaoks vaenlane, kellega tuleb hakata võistlema territooriumi pärast. Enamik kasse ei ole inimese suhtes agressiivselt meelestatud, kuid nad on oma territooriumil olevate lõhnade suhtes väga tundlikud. Kui sa oled oma kallima korteris või ämma juures, siis on see kassi territoorium, kus tema valitseb.

Lisaks elukohale, kuuluvad kassi territooriumi alla ka inimesed, kellega ta koos elab. Selleks, et vahet teha, kas inimesed on omad või võõrad, tavatsevad kassid neid märgistada, nühkides nende vastu oma põski, kus paiknevad lõhnanäärmed.

Kui sa oled kassile võõras, aga puudutad inimest, kellele kass on oma lõhna pannud, haistab ta selles ohtu. Kui vähegi võimalik, siis külla minnes tervita kassi esimesena kohe peale sisenemist ja saa temalt heakskiit enne, kui sa teiste inimesi kätlema ja nendega kontakti looma asud.

Niisiis, kuidas kassi heakskiit ära teenida? Esimene reegel on, et ära liiga palju selle nimel pinguta. Ära jookse kassi juurde ja ära hakka kohe kallistama või teda sülle haarama. Selline käitumine võib toimida küll koera puhul, aga kass on hoopis teistsugune olend. Kasse paneb selline teguviis põgenema ja nad hakkavad sinusse suhtuma kui kohmakasse ja ebaintelligentsesse tegelasse. Oota, kuni ta tuleb ise sinu juurde ja hakkab vastu sinu jalga hõõruma. Nii ta jätab sulle justkui oma lõhnatempli, mis näitab, et sa oled tema heakskiidu läbinud.

Seotud lood:

Aga esmatutvus pole sellega veel läbi. Peale seda, kui kass on sinu jalgu hõõrunud, anna talle ka käsi. Kui ta oma põski sinu sõrmede vastu hõõrub, oled õnnelikult läbinud teisegi testi. Kui aga kass näitab välja vastumeelsust või kõhkleb, siis ära hakka teda puudutama, vaid lase kassil endal järgmine samm astuda.

Aga mida kass sellest kõigest arvab? Et sellest aru saada, pead tema kehakeelt tundma õppima. Kõige olulisem kassi suhtumise indikaator on tema saba, mis käitub koera sabale vastupidiselt: perfektselt sirge ja ülestõstetud saba on märk, et oled tema territooriumile teretulnud, aga väänlev või hoogsalt liikuv saba viitab sellele, et kass ei ole olukorraga rahul või tunneb hirmu.

Püüa kassi mitte ehmatada, sest nad võivad ehmuda isegi liiga madala või liiga valju hääle peale. Neile meeldib, kui nendega räägitakse vaiksema häälega ja isegi veidi rütmiliselt või laulvalt, nii nad tajuvad, et ohtu pole ja tutvust on kergem sõlmida.

Hea lugeja, anna meilegi teada, kuidas sina oled mõne arglikuma ka ettevaatlikuma kassiga sõbraks saanud?

Allikas: Moggies.co.uk