TOP 10 | Need lõhnad on sinu kassi jaoks kõige kohutavamad

 (5)
TOP 10 | Need lõhnad on sinu kassi jaoks kõige kohutavamad
Pixabay

Kassid on väga puhtad loomad. Nad hoolitsevad varmalt iseenda puhtuse eest, kuid tahavad ka, et neid ümbritsev keskkond oleks puhas. Täpselt samasugune on olukord ka lõhnade puhul, mis on kasside maailmas üsna huvitav teema.

Evolutsiooniprotsessi tagajärjel on kassidel oma vastavad lõhnaeelistused. Nagu on palju lõhnu, mida nad armastavad, on ka lõhnu, mida nad lihtsalt ei talu. Olgu see siis toit, mida nad ei suuda seedida, tugevad looduslikud lõhnad või potentsiaalselt ohtlikud keemilised ained, väldivad kassid teatud lõhnu iga hinna eest.

Kasside lõhnataju on neliteist korda tugevam kui inimesel. Seda põhjusel, et ehkki see pole füüsiliselt ilmselge, on iga kassi nasaalne organ inimese omast palju suurem. Kassi haistmissüsteem jaotub üle kogu ta pea, mis annab neile suurepärase võime lõhnu tunda.

Kassid on nagu inimesed, on olemas tüüpilised lõhnad, mida enamik kasse vihkab, kuid isegi see sõltub üksikindiviidist. Mõned lõhnad võivad osadele kassidele olla rohkem vastumeelsed kui teistele. Siiski peab see allolev loetelu paljude kasside puhul ikkagi paika.

Tsitrusviljad

Kassid ei ole laimi, apelsini, sidruni ja sarnaste lõhnade fännid. Tegelikult on olemas ka kasside tõrjevahendeid, mis sisaldavad just selliseid lõhnu. Kui näiteks tahad, et kass kõiki aias olevaid lilli ära ei sööks, võid neid piserdada apelsiniõliga või paigutada lillede ümber tsitrusviljade koori. Kassidele ei meeldi eriti ka nende maitse, mistõttu on üsnagi tõenäoline, et nad sealt siis eemale hoiavad.

Seotud lood:

Banaan

Kuigi banaanid on väga maitsvad ja kõrge kaaliumisisaldusega, ei ole kassi suhted selle puuviljaga kuigi head.

Määrdunud liivakast

Kellele meeldib minna halvasti lõhnavasse WC-sse? Sama kehtib ka kasside kohta, kui nende liivakast on määrdunud, võivad nad oma häda mujale teha. Nad ei soovi isegi liivakasti lähedalegi minna.

LOE VEEL | 5 tüüpilist viga, mida sa kassi liivakastiga pahaaimamatult tegema kipud

Shutterstock

Männipuit

Isegi kui mõned looduslikud kassiliivad sisaldavad seda materjali (mis muudab liivakasti kassi jaoks meeldivamaks), ei tohi selle lõhna intensiivsust kuritarvitada. Kui lõhn on liiga intensiivne, võib sel olla hoopis vastupidine mõju, nii et lõpuks võib kass liivakasti kasutamisest üldse loobuda. Kasutades erineva lõhnaga liivasid ja valides neutraalselt lõhnavaid, tagad, et su kass ei tüdine neist ära.

Halvaksläinud toit

On suur vahe, kas tegemist on värske või halvaksläinud kalaga. Kassid, nagu ka inimesed, vihkavad kõike, mis on aegunud, sest need kipuvad ebameelivalt haisema. See on juba alateadlik reaktsioon, sest halvaks läinud asja söömine ei mõju organismile hästi. See võib põhjustada seedeprobleeme ja viia ka mürgistuseni.

Pipar

Kassid ei hinda vürtsikate või tugevalt maitsestatud toiduainete lõhna, nagu pipar, sinep või isegi karri. Nad tajuvad neid lõhnu mürgistena.

Seebid ja deodorandid

Kassid ei talu tugevaid ja keemilisi lõhnu. Ole ettevaatlik seepide ja puhastusvahenditega, mida ostad, olgu see siis maja, kassi liivakasti või toidukausi puhastamiseks. Sama kehtib isegi su isiklike hügieenitoodete puhul! Pea meeles, et lõhnad meelitavad kasse ligi või tõrjuvad neid eemale.

Teatud taimed

Kassid armastavad enamikke lilli ja taimi, kuid on mõned, millest nad pigem eemale hoiavad. Paljud taimed on kasside jaoks ka mürgised!

LOE VEEL: Mitmed teada-tuntud toataimed on lemmikloomadele tegelikult ohtlikud

Eukalüpt

Enamik kasse väldib mõnede taimede lõhna ka seetõttu, et need on neile mürgised. Tüüpiline näide on eukalüpt, kuna selle eeterlikud õlid võivad olla loomale kahjulikud. Nad teavad seda. Loodus on arukas.

Liigikaaslased

Selle lõhna vältimine on kõige huvitavam. Kasse ei ärrita nende kassist sõprade või selliste kasside lõhn, kellega nad regulaarselt kokku puutuvad. Kuid uue kassi lõhn kodus võib nad närvi ajada. Pea meeles, et kassid on väga territoriaalsed loomad, iga uustulnuk tekitab neis segadust. Meie, inimesed, suhtleme omavahel teiste vahendite kaudu, samas kui kasside puhul on ühendavaks teguriks peamiselt lõhn.

Allikas: animalwised.com