Valga varjupaik lausa kubiseb kassipoegadest, üks uhkem kui teine, igaüks oma nägu ja tegu

 (1)
Valga varjupaik lausa kubiseb kassipoegadest, üks uhkem kui teine, igaüks oma nägu ja tegu
Pilt on illustreeriv.Pixabay

Valga loomade varjupaigas elab praegu 12 koera ja 55 kassi, kellest 29 on kassipojad. Kõigile neile oleks vaja uusi kodusid. Eriti palju on just kodu ootavaid kasse ja kassipoegi. Valga koduta loomade varjupaiga juhataja Helle Raja sõnul varjupaik heas mõttes lausa kubiseb kassipoegadest, üks uhkem kui teine, igaüks oma nägu ja tegu. Toad on tantsu ja tralli täis. Juhul, kui plaan kassipoega võtta on juba pikemat aega mõtetes mõlkunud, siis just nüüd on selleks õige aeg!

Muidugi ootab varjupaik ka lihtsalt külla, juttu rääkima ja kassidele oma tähelepanu jagama. Kõigil loomadel ei ole kodusid ja kahjuks peavad paljud neist oma päevad varjupaiga seinte vahel veetma. Tähelepanu ja armastust vajaksid nad kõik: just aeg on suurim kingitus, mida kodu igatsevale loomale teha saab. Muidugi on varjupaik südamest tänulik ka maiustuste ja rahaliste annetuste eest, sest kõik vajalikud vaktsineerimised, kiibistamised ja steriliseerimised saab varjupaik ainult annetatud raha eest teha.

Valga loomade varjupaika on paari viimase kuu jooksul saabunud palju kassipoegi, mis teeb juhataja Helle Raja pisut murelikuks. "Ise nad muidugi ei tule. Ja varjupaigas nad tavaliselt ei sünni. Ainult erandkorras, kui leiame kassiema, kes on väga tiine. Kahjuks on nii, et väga paljud kassid on Eestis steriliseerimata ja kastreerimata ning soovimatuid kassipoegi sünnib liiga palju," sõnab Helle.

Seotud lood:

Iga kevad tähendab varjupaikade jaoks uue kassipoja hooaja algust, sest soojade ilmade saabudes jõuvad varjupaikadeni ka esimesed teated kõikvõimalikest kohtadest leitud kassipoegadest. Ka see kevad ei ole olnud erandlik. Kassipoegi on leitud linnatänavatelt, garaažide juurest kraavidest, prügikastide juurest, keldritest, sõiduteelt ja ka metsast. Leitud on ka tiineid emaseid kasse.

Valga koduta loomade varjupaigal on käed-jalad tööd täis. "Püüame kõiki loomi aidata, pakkuda peavarju ja võimalusel leida kõigile uued kodud. Kahjuks see alati ei õnnestu, kuna soovimatud kasse on liiga palju ja kodupakkujaid alati ei jagu, räägib Helle. Siiski on kogemus näidanud, et kassipoegadele on kodupakkujaid rohkem kui täiskasvanud kassidele.

Varjupaigast võetud looma edasine käekäik

Küsimuse peale, kas varjupaik ei karda, et neilt võetud loom taas tänavale satub, sõnab Helle, et tema arvates ei ole just varjupaigast võetud looma puhul see oht suur. "Tavaliselt tulevad varjupaigast looma võtma inimesed, kes on oma soovis kindlad. Meie omalt poolt pakume tuge ja aitame välja selgitada, kas see kodu on konkreetse looma jaoks sobiv ja kas kõik vajalik looma eest hoolitsemiseks on olemas," sõnab Helle.

Täiskasvanud kassid on varjupaigas reeglina kõik steriliseeritud või kastreeritud. Kassipoja võtjale jääb see kohtustuseks, mis läheb ka lepingusse kirja. Arvan, et kui klient saab väikese loovutustasu eest (25€) kiibistatud ja vaktsineeritud kassipoja koos korrektse lepinguga, siis hoolitsetakse oma looma eest hästi.

Pixabay