VIDEO | Istanbulis sõidab ringi ratastel loomakliinik, mis aitab kodutuid koeri ja kasse

 (1)
VIDEO | Istanbulis sõidab ringi ratastel loomakliinik, mis aitab kodutuid koeri ja kasse
Kuvatõmmis

Olgugi et Istanbulis on palju kodutuid koeri ja kasse, ei päästeta neid tänavalt päris samal viisil nagu meil kombeks. Selle asemel liigub linnatänavatel ringi ratastel loomakliinik, mis aitab loomi neid toites ja ravides. Ühtlasti hoolitseb ratastel kliinik, et kodutud koerad ja kassid oleksid vaktsineeritud, kiibistatud ja saanud parasiiditõrje.

„Loomade heaolu on meie südametunnistusel. Seepärast ei saa me neid loomi hüljata,” tõdeb veterinaar Umut Demir. Kui loomad vajavad ravi, viiakse nad kliinikusse. Kui nad ravi ei vaja, kiibistatakse ja vaktsineeritakse nad ning tehakse parasiiditõrje, et nad edaspidi terved püsiksid. Veterinaar Nihan Dincer selgitab, et kui loomad on haiged, võivad nad mõningaid haigusi ka inimestele levitada: „Seega kui loomad hoitakse terved, tähendab see, et ka inimesed nende ümber hoitakse tervena, mis teeb meie töö veel olulisemaks.”

Ühtekokku on seni kiibistatud 145 000 looma. „Me teame tänu kiipidele kõiki loomi. Kui me neid skannime – näete seda numbrit siin –, siis selle numbriga leiame me konkreetse koera kohta kogu informatsiooni, mida vajame,” tutvustab veterinaar videos kiibilugemise süsteemi.