5 asja: Mida koer öelda tahab, kui ta nina pereliikme vastu hõõrub?


5 asja: Mida koer öelda tahab, kui ta nina pereliikme vastu hõõrub?
Shutterstock.com

See on üks armsamaid hetki, kui koer tuleb saba liputades oma nina sinu vastu hõõruma. Kuni talle saab selgeks, kuidas oma ninaga sinu kätt õigesse asendisse nügida, et sa teda sügaksid või järjekordse pai teeksid, siis on see nagu parima sõbra südantsoojendav kallistus. Kui aga vaadata käitumist pisut lähemalt, siis leiame, et selle armsa liigutuse taga võib leiduda palju enamat.


“Tere!”

Pixabay.com

Koerad on väga sotsiaalsed loomad ja kõik koeraomanikud teavad, et koju jõudes tervitab neid alati üks ülimalt rõõmus koer. Nuuskimine on üks armsamaid viise ütlemaks “tere, mul on väga hea meel sind näha!”

“Mina olen boss.”


Seotud lood:

Üleliigne nügimine, mis väljendub ninaga puudutades võib tähendada domineerimist teise koera või isegi inimese üle.

“Sina oled boss.”

Shutterstock.com

Kui koer oma nägu teise koera vastu nühib ning aeg-ajalt ka teda lakub, siis näitab ta sellega, et austab ja respekteerib teist koera. See käitumisviis tähendab ka alandlikkust. Umbes nagu ütlemine “Hei! Oleme sõbrad! Ma ei ohtusta sinu positsiooni."

“Hallo! Kas sa paned mind tähele?”

Shutterstock.com

Oleme ausad, kannatlikkus ei ole kunagi olnud koerte tugev külg. Koer võib oma ninaga sind nühkida ka tähelepanu saamiseks ja kuna sa üldiselt sellele armsale liigutusele positiivselt reageerid, siis see käitumine süveneb ja koer saab seda, mida ta soovis.

“Kust süüa saab?”

Pixabay.com


Tervitus kahe koera vahel ei ole ainult sõbralik tervitus, vaid samuti ka võimalus nuusutada üksteise hingeõhku saamaks infot selle kohta, mida teine hiljuti söönud on.

Allikas: Barkpost