5 punkti, mis aitavad sul oma koerale nime valida

 (2)
5 punkti, mis aitavad sul oma koerale nime valida
Shutterstock

Pärast pikka otsimist ja tõugude kaalumist oled lõpuks leidnud endale uue sõbrakese. Nüüd vaatab uus pereliige sinu poole ja on aeg talle nimi panna. Valikud on lõputud. Et koerale sobiv nimi valida, tasub mõelda nendele punktidele.

Vali lihtne nimi

Nimi võiks koosneda ühest või kahest silbist. Pikemat nime on lihtsalt raske öelda ja kui sa seda mitu korda hüüdma pead, võib see keele sõlme ajada. Kui sulle siiski meeldib pikk ja uhke nimi, tasub sellest tuletada lühem hüüdnimi, näiteks Bellat hüüda on oluliselt lihtsam kui Bellatrixi.

Häälikud on olulised

See võib olla üllatav, ent et koer oma nime mürarikkas keskkonnas paremini ära tunneks, võiks see alata kaashäälikuga ning lõppeda täishäälikuga.

Väldi levinud nimesid

Pannes oma koerale nimeks Rex või Lotte, võib pargis oma lemmikut hüüdes joosta sinu poole terve kari Lottesid ja Rexe.

Vali nimi, mis sulle avalikus kohas piinlikkust ei valmista

Võib tunduda naljakas oma armsale ja leebele rotveilerile Killer nimeks panna, aga arvesta sellega, et pead selle nime ka loomakliinikus administraatorile ütlema.

Kui valid koerale inimese nime

Tihtipeale pannakse koertele nimed, mida inimesedki kannavad. Aga kui paned oma koerale nimeks Artur või Marta, tasub mõelda sellele, et sa pärast totrasse olukorda ei satu, kui nii su koera kui ka onutütre peigmehe nimi on Artur.

Allikas: Cuteness.com