Ära jäta märkamata! 9 viisi, kuidas sinu lemmik sulle armastust avaldada püüab


Ära jäta märkamata! 9 viisi, kuidas sinu lemmik sulle armastust avaldada püüab
Pixabay

Koerad on inimestega koos elanud tuhandeid aastaid ning auga välja teeninud tunnustuse inimese parima sõbrana. Mõned inimesed aga on koera pühendumusega nii harjunud, et peavad inimese ja koera suhet pelgalt sõltuvuslikuks vajaduseks. Eksperdid aga väidavad, et see pole tõsi.

„Kõigist maailma loomadest on koertel välja arenenud inimesega kõige tugevam side,“ selgitab veterinaar dr Frank McMillan, kes töötab loomade heaolu uuriva mittetulundusühingu heaks. Organisatsioon viib omavahel kokku hüljatud loomad ja inimesed, kes endale lemmiklooma võtta soovivad.

„Koerad mitte ainult ei armasta meid, vaid nad vajavad meid, kuid mitte pelgalt toidu ja hoolduse pärast. Nad vajavad meid emotsionaalselt. Seepärast ongi inimese ja koera vaheline sõprus nii suur ja sügav, ning nagu sageli rõhutatakse, tingimusteta,“ selgitab McMillan.

Kuidas koerad oma armastust väljendavad?

Koer tahab sinu läheduses olla

Pixabay

Kui koer pidevalt su läheduses püsib, sinu najale toetub või sinu järel toast tuppa käib, siis on ta sinusse tõsiselt kiindunud. Mõnikord võib see lausa klammerdumiseks muutuda ning pole lihtne vahet teha, kas tegemist on positiivse kiindumuse või ebakindlusest tingitud lähedusvajadusega. Mõlemal juhul on koer sinu külge nagu kleebitud.