Aroomiteraapia koertele: millised eeterlikud õlid su lemmiku tervist turgutavad?

 (3)
Aroomiteraapia koertele: millised eeterlikud õlid su lemmiku tervist turgutavad?
Aroomiteraapia pole mõeldud ainult inimeste lõõgastamiseks, sellel on mõju ka koerteleErakogu

Nii mõnedki loomaarstid on hakanud rõhutama aroomiteraapia head mõju ka lemmikloomadele. KIKA Eesti juht Ksenia German tutvustab laia valikut eeterlikke õlisid ja aroomihajuteid, mis on just lemmikloomade heaoluks välja töötatud.

Tõeliselt meeldiv on tunda toas värskendavat tsitrusviljade, lõõgastavat lavendli- või magus-romantilist roosiaroomi, kuid eeterlikke õlisid ei kasutata üksnes meeldiva lõhna pärast. Eeterlike õlide teraapilist mõju tuntakse juba ammustest aegadest, see on hea võimalus võidelda ka viiruste vastu. Nii mõnedki loomaarstid on hakanud rõhutama aroomiteraapia head mõju ka lemmikloomadele.

Aroomiteraapia füüsilise ja emotsionaalse heaolu suurendamiseks

Aroomiteraapia sobib hästi haiguste ennetamiseks. Eeterlikud õlid mõjutavad nii inimese kui ka lemmiklooma heaolu: parandavad füüsilist ja emotsionaalset enesetunnet ning aitavad hävitada toas levivaid viiruseid ja baktereid. Õlid võivad aidata loomal rahustuda ja lõõgastuda, toetada immuunsüsteemi, neutraliseerida putukahammustusi. Valida tuleks eeterlikud õlid, mis sisaldavad ainult looduslikke ehk taimseid, mitte sünteetilisi aineid.

Koguni 80% koertest on hädas naha või karvastiku probleemide tõttu erinevate patoloogiatega: nahapõletikud, ekseemid või allergilised reaktsioonid. Kannatlikud ja vastupidavad neljajalgsed näitavad harva välja, et neid ebamugavustunne vaevab, mistõttu saame nende probleemidest teada alles loomaarsti külastades. Aretajad ja loomaarstid soovitavad allergiliste sümptomite või muude tervisehäirete leevendamiseks aroomiteraapiat ehk eeterlike õlide aurustamist.

Seotud lood:

Eeterlike õlide osakeste ühtlaseks hajutamiseks ruumis kasutage selleks ettenähtud integreeritud ultrahelisüsteemiga aroomihajutit, mis muudab vee auruks ja hajutab ohutult eeterlikku õli ruumis.

Erinevad lõhnad vastavalt teie ja lemmiklooma erinevatele vajadustele

Koera haistmismeel on inimese omast kümneid tuhandeid kordi tundlikum, aga kõiki lõhnu nad ei talu, just seetõttu tuleb nende neljajalgsete omanikel valida üksnes looduslikest koostisosadest valmistatud usaldusväärsete tootjate aroomid ja nende segud.

Erinevatel aroomidel on erinevad kasulikud omadused. Eksperdid on teinud kindlaks 5 kõige populaarsemat eeterlikku õli ja nende segu, mis kindlasti meeldivad nii teile, teie lapsele kui ka lemmikloomale:

Piparmündi eeterlik õli toniseerib ja annab energiat, tasakaalustab emotsionaalset seisundit, vähendab vaimset ja emotsionaalset väsimust, parandab keskendumisvõimet, desinfitseerib ja puhastab siseõhku, hävitab bakterid ja viirused.

Apelsini eeterlik õli aitab lõõgastuda, alandab pinget, teeb tuju heaks, tasakaalustab emotsionaalset seisundit.

Lavendli eeterlik õli parandab une kvaliteeti, lõõgastab närvisüsteemi, toetab hingamisteede talitlust, samuti südame ja veresoonkonna talitlust ning naha ja juuste tervist.

Kopaiiva eeterlik õli võib omada põletikuvastast toimet, desinfitseerib ja puhastab tõhusalt siseõhku, hävitab bakterid, viirused ja seened, aitab tugevdada koera organismi koerte köha korral.

Greipfruudi (ehk greibi) eeterliku õli päikeseline ja tuju tõstev aroom aitab seede-, immuun-, lümfi- ja vereringesüsteemi, ainevahetust, samuti hävitab baktereid ja viiruseid ning desinfitseerib ja puhastab õhku ruumides.