Asjalikke nippe: kuidas karmi talveilmaga edukalt toime tulla?


Asjalikke nippe: kuidas karmi talveilmaga edukalt toime tulla?
Shutterstock

Viimastel nädalatel on Eestimaal võimust võtnud korralik talv ja madalad miinuskraadid panevad proovile nii meie kui ka lemmikloomade immuunsüsteemi. Hoolitse oma lemmiku eest, sest ka talle on talvekülm kurnav ning kaitset vajab ta sama palju kui sinagi.

Siseruumides elama harjunud koerad ei tunne end üldjuhul madalate miinuskraadide juures pikemat aega õues viibides mugavalt. Olenemata ebamugavutest, mille külm ilm endaga kaasa toob, tasub sellest talvest siiski viimast võtta. Järgi allolevaid nippe ja nõuandeid ning hoolitse nii enda kui ka oma lemmiku tervise ja heaolu eest.

Pixabay

Kõigepealt lase veterinaaril oma koera tervislik seisund üle vaadata, et välistada terviseprobleemid ja -riskid, mis teda talvekülmale eriti vastuvõtlikuks muudavad.

  • Kui õues on valitseb karm pakane, siis ära lase ka oma lemmikloomal väga pikalt õues viibida. Hea rusikareegel, mille järgi joonduda, on see, et kui sinul hakkab juba ebamugavalt külm, siis on aeg ka lemmikloomal tuppa minna.
  • Pikakarvalised koerad tulevad talvekülmadega üldjuhul pisut paremini toime kui lühikarvalised koerad, kuid miinuskraadid on kurnavad kõigile. Pea meeles, et väiksemal koeral hakkab alati kiiremini külm kui suurel, sest ta on maapinnale lähemal, tema jalad on lühikesed ning sageli peab ta kõhuni lumes sumpama.
Seotud lood:

LOE VEEL: Turvakaamera püüdis lindile mehe, kes tegi külmas kükitavale koerale imelise heateo

  • Rolli mängib ka koera tervis, tema vanus ning harjumuspärane elustiil.
  • Jalutama minnes jälgi oma koera tähelepanelikult, sest talvel kasutatakse palju antifriisi, mis on koertele isuäratava lõhna ja magusa maitsega. Siiski on tegemist väga mürgise ainega ja isegi väike kogus antifriisi võib koerale lühikese aja jooksul surmavalt mõjuda. Kui kahtlustad, et su koer on antifriisi limpsinud, on väga oluline ta kiiresti loomakliinikusse viia.
  • Jalutuskäikudel ole hoolas jäätunud veekogude osas. Lase oma koer rihmast lahti vaid juhul, kui oled ohutuses lõpuni veendunud. Parem karta kui kahetseda, läbi jää kukkunud lemmiklooma on keeruline päästa. Hoia koera oma läheduses.

Pixabay

  • Libeduse tõrjeks kasutatakse tänavatel ohtralt soola ja muid kemikaale. Linnatänavatel jalutades jõuavad need kemikaalid paratamatult koera käpapadjanditele ning see ei mõju neile hästi. Hoolitse oma koera eest, pese käpapadjandid peale jalutuskäiku puhtaks ja jälgi, et käpad oleksid terved. Ära lase koeral määrdunud käpapadjandeid lakkuda.

LOE VEEL: Kuidas oma lemmiklooma karmi pakase eest kaitsta?

  • Kontrolli regulaarselt ega koera veekauss läbikülmunud ei ole. Koerad võivad talvel dehüdreeruda samamoodi nagu suvel, seepärast on oluline neid ka talvel värske veega varustada. Lumi ei asenda vett.
  • Ole eakate koerte vastu õrn. Karge külm võib nende liigesed tavapärasemast kangemaks teha. Need on hellad ja õrnemad kui muidu, mistõttu võib koeral olla ebamugavam liikuda.

Allikas: dogtime.com