Edukas ja sportlik nädalavahetus Pärnus: uued muljed, kogemused, võistlused ja võidud


Edukas ja sportlik nädalavahetus Pärnus: uued muljed, kogemused, võistlused ja võidud
Erakogu

Möödunud nädalavahetus kujunes meeldejäävaks nii mitmeski mõttes. Käisime Pärnumaal Sandyga võistlemas ja jäime ka Eestit tabanud tohutu suure äikesetormi ja vihmavalangute kätte. Olenemata sellest, olid võistlused edukad ja nädalavahetusega võis rahule jääda.

Laupäev möödus ikka koos koertega sporti tehes. Agility viis meid seekord Pärnumaale, kus Jõulumäe tervisespordikeskuses toimusid meeleolukad kahepäevased agility-võistlused. Ilm oli ilus, meel oli rõõmus ja vaim valmis. Sandy võistlusklass A1 oli laupäeva pärastlõunal. Et piisava ajavaruga kohal olla, koertega võistlusplatsi ümbruses jalutada ja Sandy soojaks teha, startisime Pärnu poole laupäeva ennelõunal.

Sandy pidi jooksma kolm jooksu, millest üks oli hüpperada ja kaks agility-rada. Lühikeseks jäänud ettevalmistuse ja soojenduse tulemusena ei saanud ma esimese rajaga siiski rahule jääda. Palava ja väga lämbe ilma tõttu ei olnud ka koera kiirus see, mis oleks võinud, kuid Sandyl motivatsiooni jagus. Slaalomis tuli aga viga sisse. Slaalom ongi üks meie nõrgemaid kohti ja seekord saab süüdistada ikka ainult iseennast. Ma ei olnud õigel hetkel seal, kus oleksin pidanud, et koer üsna keeruka sisenemisega edukalt hakkama saaks. Olenemata viimasel ajal pisut soiku jäänud võimlemistrennidest ning koera kehvemast füüsilisest vormist, napsasime ühe veaga sellelt rajalt üllatusliku kolmanda koha. Võimlemistrennide osas tuleb end taas kokku võtta ja kiires graafikus selleks ruumi teha.

Seotud lood:

Teisel agility-rajal suutsime joosta puhta tulemuse, mis tõi meid esimeseks ja kinnitas ülemineku järgmisesse, raskemasse võistlusklassi A2, kus me edaspidi võistleme! See oli suurepärane uudis, sest oleme oma viimast puhast rada jahtinud juba pikalt.

Kolmas rada pidi olema hüpperada ehk rada, kus ei kasutata kontaktpinnaga takistusi. Kontaktpinnaga takistused on A-takistus, poom ja kiik.

Kui koerajuhid rajaga tutvuma läksid, siis krimpsutasime kõik ilma peale nina ja hoidsime hinge kinni, sest taevas tõmbas kahtlaselt tumedaks ja päev otsa meid kimbutanud lämbe õhk ja palavus läksid ainult hullemaks, oodata oli suuremat äikesetormi ja vihmavalganguid. See oli vaid aja küsimus, mil plats täielikult vee all on.

Rajaga tutvumine lõppes ja esimene koer läks ähvardava kärgatuse saatel starti. Olin juba tol hetkel Sandy stardi osas skeptiline. Äikesesse ta ju teatavasti hästi ei suhtu ja peale eelmiseid edukaid jookse ei ole Sandyle seda negatiivset mälupilti vaja. Olenemata sellest, et kolmas hüpperada oli väga põnev ja oleksin väga tahtnud seda joosta, siis otsustasin, et vaatan, mis nägu koer autos on. Kui ta kardab, siis jätan jooksu sootuks ära. Seda otsust ei pidanud ma õnneks siiski langetama, sest vihma hakkas kallama kümme minutit liiga vara ja kolmas jooks jäeti pooleli. Korraga sadas maha tohutu hulk sademeid ja äikest võis välkumas näha mitmest ilmakaarest korraga. Sandy startida ei saanud.

Kahelt joostud rajalt saime aga oma tulemused kirja ning üleminek oli käes. Seda me sinna korjama läksimegi, nii et Pärnu võistlused olid meie jaoks edukad.

Sandy on agilityt teinud juba pea kolm aastat. Alustasime tasa ja targu ja nüüd oleme pisut intensiivsemalt ja teadlikumalt edasi liikunud. Hetkel treenime platsi peal kolm korda nädalas. See on vaid üks osa meie agility-treeningust. Lisaks teeme jalutuskäike, jookse ja võimleme ka kodus. Kui värskelt istutatud muru üks hetk juba ilmet võtab, siis on plaan ka aeda mõned takistused saada, et kodus erinevaid nurki ja pöördeid harjutada.

Erakogu

Eesolev nädalavahetus tuleb meie jaoks pisut teistsugune ja tavapärasest pikemalt koertega loodusesse kahjuks ei jõua, mis seal ikka, vahel kulub ka puhkus neile ära ja proovime keskenduda võimlemisele. Ülejärgmine nädalavahetus tuleb aga seevastu erakordselt sportlik, laupäeval on ees järgmised agility-võistlused, esmakordselt A2 klassis ja pühapäeval ootab meid ees selle suve viimane 42-kilomeetrine elamusmaraton Värskas.

Jalutuskäik peale võistluseid rannas. Erakogu