VIDEO | Hea nipp, kuidas koerte jalutuskäik palju põnevamaks muuta

Sandy ja Zoey hommikune jalutuskäik.
VIDEO | Hea nipp, kuidas koerte jalutuskäik palju põnevamaks muuta
Sandy ja Zoey hommikusel jalutuskäigul.Erakogu

Sandy ja Zoey tänahommikune jalutuskäik toimus paksus lumes. Selle ilmaga saab koera hästi ära väsitada. Füüsiline väsimus tuleb paksus lumes jooksmisest ja vaimne väsimus näiteks otsimismängust, mida lume sees edukalt teha saab. See on üks hea nipp, kuidas jalutuskäik koerale huvitavamaks muuta. Vaata allolevat videot.

Otsimismängu saab teha igal aastaajal, kuid talvel on see eriti lihtne. Võta kodust head ja paremat kaasa ning peida maiused lume sisse ära. Koera ülesanne on jälge ajada ja maha poetatud tükikesed üles leida.

Kuna minu koerte toidumotivatsioon on väga kõrge ja nad on nõus ka ainult ühe koerakrõbina nimel igasuguseid trikke tegema, kasutan ka otsimismängus kuivtoitu. Sageli peidan näiteks pool hommiku- või õhtusöögist metsa alla ära ja lasen neil selle nimel tööd teha. Päeval kodus pikutanud koerad naudivad seda väljakutset ja rakendavad meelsasti oma head lõhnataju.

Lisaks vaimsele tööle, mida see mäng pakub, mõjub otsimine ka rahustavalt. Seda saab teha ka keerulises olukorras, näiteks siis, kui metsarajal jalutades mõni suusataja mööda tuhiseb. Koer suunab kogu oma tähelepanu nuuskimisele ja ei pane mööduvat ärritit tihtilugu tähelegi. Kogu olukorrast jääb koerale ja iseendale positiivne mälupilt.

Proovi järele!