Ei mingit õppetundi: hiinlased peavad taas koeraliha-festivali

 (35)
Ei mingit õppetundi: hiinlased peavad taas koeraliha-festivali
Söömiseks mõeldud koerad turulFacebook

Vaatamata eetilisele poleemikale ja maailma tabanud koroonapandeemiale otsustasid Yulini linnavõimud pidada traditsioonilist 10-päevast koeraliha-festivali.

Nagu igal aastal avab Dashichangi turg ka tänavu väravad kümnetele tuhandetele külastajatele, kellest enamik tuleb kohale sooviga osta koeraliha. Igale loomasõbrale on pilt kitsastesse puuridesse suletud koertest, kes hiljem ära küpsetatakse, kahtlemata võigas. Lisaks ei suudeta turul täita ka kõige elementaarsemaid hügieenireegleid.

Igal aastal kaotab festivali käigus elu mitusada koera. Kuigi Hiina võimud otsustasid kevadel piirata sarnaselt eksootilistele loomadele ka koeralihaga kaubitsemist ning mõned Hiina provintsid nagu näiteks Shenzheni linn selle ideega ka kaasa läksid, toimub Yulini koeraliha-festival sellele vaatamata. Loomakaitseaktivistid loodavad, et tänavune üritus jääb ajaloo viimaseks. "Loodame, et Yulin muudab meelt mitte ainult lemmikloomade pärast, vaid ka oma elanike tervise ja turvalisuse nimel," lausus Human Society Internationali spetsialist Peter Li.