FOTOD | Kanalisatsiooniauku ja prügikonteinerisse visatud kutsikad pääsesid ema juurde tagasi

 (5)
FOTOD | Kanalisatsiooniauku ja prügikonteinerisse visatud kutsikad pääsesid ema juurde tagasi
Kõik 13 kutsikat ja ema on nüüdseks loomakaitsjate hoole all

Kolm kutsikat solgitorus, üks prügikotis ja ülejäänud üheksa koos emaga mägedes hulkumas: selline on ühe pesakonna lugu, kellel vaatamata kõigele õnnestus loomakaitsjate abiga uuesti kokku saada.

Hispaanias Ourense linnas elav naine kuulis solgitorust kutsikate niutsumist ning kutsus appi tuletõrjujad, kellel koos vabatahtlikega kulus kolm tundi, et kutsikad välja tuua. 18 meetri pikkusesse torusse mahtus korraga vaid üks inimene.
"Esmalt tuli alla lasta kaamera, et teha kindlaks, kus koerad täpselt asuvad. Seejärel ronis kõige kõhnem tüdruk neile järele," kirjeldas loomakaitse organisatsiooni Progape vabatahtlik Area Cid.
Viimaks õnnestus kõik kolm kutsikat ükshaaval välja tuua.

Kui imetamisperiood läbi, leitakse kutsikatele ja emale pered

Sündmuskoha lähedalt prügikonteinerist leiti kilekott, kust kostis niuksumist. Sinna oli visatud veel üks sama pesakonna kutsikas. Loomakaitsjatel jäi üle leida emakoer, kes nälginuna pesitses ümbruskonna mägedes ning hoolitses ülejäänud üheksa kutsika eest. Kogu pesakond toimetati hoiukoju.
"Kohe, kui imetamisperiood on lõppenud, püüame neile omanikud leida," kinnitas vabatahtlik. Esimesed soovijad on sotsiaalmeedias oma adopteerimissoovist juba märku andnud.