Hoiatav näide loomaarsti praktikast: kausitäis konte viis kurva tagajärjeni

 (116)
Hoiatav näide loomaarsti praktikast: kausitäis konte viis kurva tagajärjeni
Foto: erakogu

Väga sageli pöördutakse just pühadejärgselt loomaarsti poole murega, et lemmikutel on seedehäired. Sageli on põhjuseks liiga rammus toit, tavapärasest suurem toiduportsjon või koerale närida antud kondid, kirjutab Hiiumaal 16 aastat loomaarstina töötanud Ly Kokla

Loomaarst tõi hoiatuseks välja kurva loo oma praktikast: "Ketikoer oli umbes kümme aastat vana. Nädal tagasi oli olnud sellel koeral kõhukinnisus, millest oli jagu saadud ja koer oli hakanud jälle sööma. Muidugi oli peremehel sellest väga hea meel ja ta andis oma armsale loomale süüa rohkem kui varem, sest „vaeseke" oli mitu päeva ju näljas olnud. Kõige peale andis ka kausitäie konte, mis pidigi selle koera põhitoiduks olema. Tulemuseks uuesti väga tugev kõhukinnisus, kohe ei pöördutud ka loomaarsti poole ning kui mina sinna jõudsin, oli koer juba väga nõrk. Kõhukinnisusest oli tekkinud sooltepõletik ja edasi sepsis ning kahjuks ei olnud võimalik seda koera enam päästa."

"Kont ei ole koera toit. Kui tahate midagi koerale närida anda, siis selleks on müüa igasuguseid kuivatatud lihatükke, kopse, trahheasid, magusid, peeniseid ja närimiskonte. Need on igal juhul paremad kui kont ja pealegi saavad ka koera hambad hooldatud," soovitab Ly Kokla.